2010-02-13 10:41, ~Konrad Jamroz konradj@hotsports.pl

Starboard Phantom RaceJeszcze nie tak dawno informowaliśmy Was o wprowadzeniu kolejnej nowości do kolekcji Starboarda. Nowa deska o nazwie Phantom >>> ma być łącznikiem pomiędzy długimi deskami zaopatrzonymi w miecz a nowoczesnymi konstrukcjami freeride umożliwiającymi łatwe pływanie w ślizgu.

Phantom >>> jest przede wszystkim dedykowany dla deskarzy rekreacyjnych, dając im możliwość efektywnego żeglowania zarówno w warunkach ślizgowych jak i wypornościowych.


Starboard nie zapomniał jednak o sportowym aspekcie długich desek race i w ostatnich dniach zapowiedział wprowadzenie dwóch kolejnych odmian deski Phantom, tym razem przeznaczonych typowo do racingu.


Dwie nowe deski Phantom Race 380 i 320 są nowoczesnymi konstrukcjami race dedykowanymi do rywalizacji w klasach Raceboard 380 i Raceboard 320. Oba kadłuby będą miały swoją premierę na kwietniowych Mistrzostwach Europy w klasie Raceboard.Phantom Race 380 został tak skonstruowany aby czerpać jak najwięcej korzyści z nowo wprowadzonych przepisów przez ISAF w klasie Racboard, gdzie długość miecza zwiększono do 85 centymetrów a maksymalną powierzchnie żagla powiększono do 9,5 m2. Jednocześnie nowa deska przy swoich 70 cm szerokości jest szersza od swoich konwencjonalnych konkurentów, a stało się to możliwe dzięki zastosowaniu tak długiego miecza. Dodatkowo konstrukcje zaopatrzono w aż 75 centymetrową, regulowaną szynę masztową, która doskonale współpracuje nawet z 9,5 metrowymi żaglami.


Phantom Race 380 ma już bardziej uniwersalny charakter. 70 centymetrowy miecz i bardziej kompaktowy kształt pozwala efektywnie wykorzystywać konstrukcje zarówno na trasach regatowych jak i podczas wypadów weekendowych nad jezioro.


Phantom Race 380

Długość – 380 cm
Szerokość – 70 cm
Pojemność – 295 L
Żagle 6.5 – 9.5 m2
Tall Width – 43,3 cm

Phantom Race 320

Długość – 320 cm
Szerokość – 71 cm
Pojemność – 233 L
Żagle 6.5 – 9.5 m2
Tall Width – 51,7 cm

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.