2004-08-04 21:34, ~Redakcja Windsurfing.pl

Fly To Red Bull King Of The Air - RewaZAWODY FLY TO RED BULL KING OF THE AIR POWRACAJĄ DO REWY
REWA, 28 SIERPNIA – 5 WRZEŚNIA 2004Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej w Polsce edycji zawodów FLY TO RED BULL KING OF THE AIR, w roku 2004 to najbardziej prestiżowe wydarzenie kite’owe powraca na plaże Rewy. Od 28 sierpnia do 5. września czołówka polskich kitesurferów ponownie będzie walczyć o tytuł najlepszego oraz o miejsce w światowej edycji zawodów RED BULL KING OF THE AIR, od kilku lat rozgrywanych na plaży Maui na Hawajach.

FLY TO RED BULL KING OF THE AIR to eliminacje do najbardziej kultowych i prestiżowych zawodów kite’owych na świecie - RED BULL KING OF THE AIR - przeprowadzane w kilkunastu państwach świata. Zwycięzcy edycji regionalnych w nagrodę otrzymują bilet na Hawaje i gwarancję udziału w zawodach, w których mają możliwość zmierzenia się z najlepszymi kiteboarderami z całego świata. To właśnie w roku 2003, oprócz światowej sławy zawodników, jak m.in. Chris Gilbert czy Adam Koch, w RED BULL KING OF THE AIR po raz pierwszy wzięli udział reprezentanci siedemnastu państw, wyłonieni podczas eliminacji lokalnych.

Tegoroczna polska edycja eliminacji FLY TO RED BULL KING OF THE AIR ponownie odbędzie się w Rewie. Osoby zainteresowane startem w zawodach powinny do 23 sierpnia wysłać swoje zgłoszenie (imię, nazwisko, data urodzenia, numer kontaktowy) na adres: zawody@redbull.pl lub zgłosić się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 0504 649 656. Zawody, w zależności od warunków pogodowych zostaną rozegrane między 28 sierpnia a 5 września b. r. Uwaga: eliminacje zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, tak więc na Hawajach Polskę ponownie reprezentować będzie dwóch zawodników.

W tym sezonie kiteboarding po raz kolejny zawita na polskie plaże – ta popularna na świecie dyscyplina sportu, od kilku lat cieszy się ogromnym powodzeniem również w naszym kraju. Kolorowe kajty coraz częściej są nieodłącznym elementem nadmorskich krajobrazów. Do tej pory centrum polskiego kiteboardingu dwukrotnie stawała się plaża w Łebie– po raz pierwszy w roku 2002, kiedy to Polskę odwiedzili Robby Naish i Juliet Prochaska z teamu RED BULL KITEBOARDERS, tworzący światową czołówkę tego sportu. Rok później, podczas pierwszej próby rozegrania zawodów FLY TO RED BULL KING OF THE AIR, z fanami spotkał się tam Adam Koch, nieoficjalny rekordzista długości trwania skoku (hang-time). Z powodu braku wiatru, zawody zostały wówczas odwołane. Udało się je przeprowadzić w Rewie, w dniach 19-21 września 2003r.. Dwudniowa rywalizacja kiteboarderów - nie tylko ze sobą, ale także z nie zawsze sprzyjającą pogodą - przyniosła zwycięstwo Jankowi Koryckiemu z Warszawy i Ani Grzelińskiej z Wrocławia. To właśnie oni jako pierwsi Polacy reprezentowali nasz kraj na zawodach RED BULL KING OF THE AIR, odbywających się 6 – 12 października ub. r..

Cypel w Rewie i sprzyjające warunki wiatrowe przesądziły o wyborze tego miejsca jako lokalizacji, w której ponownie zostaną rozegrane zawody. Jak podkreślają polscy kiteboarderzy, w zbliżającym się sezonie plaża ta ma duże szanse stać się ulubionym miejscem spotkań fanów tej dyscypliny sportu.

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.