2002-02-27 10:56, ~Magda Łapińska

Żagiel dla kobiet - HOT DIVA 5.3


Już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad kupnem żagla w rozmiarze około 5,5 m2. Trudno było mi się zdecydować, bo zawsze w oglądanych żaglach znajdowałam coś co mi nie pasowało. Najczęściej cena.

Wakacyjny wyjazd zbliżał się nieubłaganie, a ja nadal nie miałam żagla, który był podstawą tego, aby windsurfingowa eskapada do Grecji była w pełni udana. Już w pewnym sensie pogodziłam się, że mój wysłużony North pojedzie, by dzielnie walczyć z greckimi wiatrami.

A jednak ktoś o mnie pamiętał. Niespodzianka była przeogromna. Już na miejscu przy rozpakowywaniu sprzętu okazało się, że Ukochany zapakował przez "przypadek" nowiutkiego HOT'a DIV'ę 5,3 ( model 2001 ) do naszego quivera. Dokładnie taki żagiel jaki sobie wymarzyłam. Nawet nie jestem w stanie opisać mojego szczęścia, radości, "ochom i achom" nie było końca. Zwłaszcza że żagiel zaprojektowany dla kobiet przez kobietę - Jennifer Henderson. Z drugiej strony cień obawy, że żagiel może mi nie spasować i co wtedy?!


Ale bardzo szybko wszelkie niepewności się rozwiały. Już przy pierwszym ślizgu bardzo zaprzyjaĽniłyśmy się z DIV'ą. To było to, co chciałam mieć choć do końca nie potrafiłam tego określić. Żagiel jest, solidny, "lekki w rękach" a w taklowaniu - niepotrzebna męska ręka do pomocy. Top trim, cztery pełne listwy w systemie cross-batten oraz dwie półlistwy usztywniające lik wolny. Końcówki listew świetnie zabezpieczone w razie niekontrolowanych upadków, niegroĽne dla naszej twarzy. Solidne wzmocnienia liku dolnego i tylnego. Skala na liku przednim ułatwiająca zapamiętanie położenia bomu. Rozmiary od 2,5 do 5,3 m2.

Podczas pływania w szkwalistym wietrze sprawiał wrażenie jakby szkwałów nie było, przeciągał przez "dziury", i odpowiednio przyjmował silniejsze podmuchy wiatru. Pozwalał na ostre płyniecie na wiatr, a w czasie manewrów i startów z wody nie było z nim żadnych problemów. Jest stabilny, ma niezły ciąg, odnosi się wrażenie, że jest większy niż w rzeczywistości. I co nie jest bez znaczenia jest po prostu ładny. Jedynym mankamentem jest zalecany maszt 400 cm. Niestety trzeba kupić albo mieć Ale mała sztuczka z przedłużeniem, niestety zbyt krótkiego top trimu, pozwala używać go z masztem 430 cm.

Zachęcam wszystkie Panie do używania tego żagielka - przekonajcie swoich mężczyzn żeby taki żagiel Wam sprawili. A nie zostawiali swoje przechodzone żagielki. Zasługujecie na DIV'ę. Ja mam nadzieję, że mój już myśli nad żaglem o "oczko" mniejszym, żebym również mogła używać Div'y na desce wave.
Szczegółowe informacje na temat żagla na www.abcwindsurfing.pl oraz na www.divawindsurf.com

Żagiel jest dostępny w rozmiarach:
2.5 3.0 3.3 3.5 3.8 4.0 4.3 4.5 4.8 5.3

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.