2010-03-06 19:39, ~.

Body DragTen niezwykle efektowny trik jest wbrew pozorom prosty do wykonania. Body Drag jest ewolucją bardzo dynamiczną. Z tego powodu wszystkie elementy trzeba wykonywać szybko jednak nie chaotycznie aby nie zakłócić ślizgu deski.Tak jak przy prawie każdej ewolucji, również przy Body Dragu trzeba nabrać dużej prędkości. Płynąc w ślizgu kolejno: odpadamy do baksztagu, wyczepiamy się z trapezu i wyjmujemy tylnią nogę z footsrapów.
Aby nie utracić zbyt szybko ślizgu w czasie wykonywania triku przenosimy ciężar ciała lekko do przodu, uginamy ręce i obciążamy przednią ręką bom. Rozpoczynamy od napięcia ciał aby potem postawić kolejno nogi (przednia potem tylna) na wodzie (szybko ale delikatnie - nie rzucamy się ale kładziemy nogi na wodzie). Ramiona pozostają lekko ugięte, kontrolują nacisk żagla i przez sterowanie pędnikiem utrzymują również odpowiedni kierunek jazdy deski. Dla ustabilizowania naszej pozycji, we wstępnej fazie ćwiczeń można trenować samo położenie na wodzie tylko przedniej nogi i ponowny powrót jej na deskę.Podczas gdy nogi będą przeciągane po wodzie (najlepiej same stopy lub ewentualnie golenie), pod żadnym pozorem nie można zaniechać napięcia ciała. Nie pozwólcie ramionom się wyprostować i przygotujcie się do wstawania, zanim deska wyjdzie ze ślizgu.

Powrót na deskę wykonujemy poprzez podciągnięcie na bomie. Potem kolejno (tylną a potem przednią) wracamy nogami na deskę. Pamiętajmy, aby przy tym nie wychylać się za bardzo do tyłu, gdyż deska może wyjść ze ślizgu.
Gdy po wykonaniu wszystkich elementów wciąż jesteście w ślizgu oznacza to, że Body Drag wykonany został prawidłowo. Nie zrażajcie się początkowymi niepowodzeniami, jak każdy manewr na desce również Body Drag wymaga konsekwencji i ćwiczeń.


PS: Trudniej wykonuje się Body Draga na akwenie zafalowanym!

Zobacz całą ewolucję body drag w wersji filmowej >>>>

Deskarz: Henning Terstiege

Foto: S. Wahl


materiały pochodzą z witryny: www.windwave.de

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.