Krzysiek 2018-09-16 22:40, Krzysiek

Mocny powrót Michała Polanowskiego
W Kuźnicy odbyły się regaty zaliczane do Pucharu Polski - ABC Surf Cup, których współorganizatorem było Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Pomimo zmiennych warunków pogodowych udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje: Formula Windsurfing, Open Foil Race oraz Slalom.
Regaty ABC Surf Cup, po piątkowym oczekiwaniu na wiatr, rozpoczęły się w sobotę od Formuły Windsurfing. Wiatr początkowo był niestabilny, sędziowie nawet zmuszeni byli przerwać pierwszy wyścig, ale później cały czas się rozwiewało aż do 16 Węzłów. W tych warunkach dobrze żeglował Tomasz Słomski, który wygrał dwa pierwsze wyścigi, a w trzecim minimalnie przegrał z drugim w klasyfikacji końcowej Andrzejem Świętym. Trzecie miejsce zajął Jan Klimaszyk.
W Kuźnicy dość niespodziewanie pojawił się Michał Polanowski, który rok temu zakończył wyczynowe uprawianie sportu. Ten utytułowany zawodnik długo bez windsurfingu nie wytrzymał, wrócił i pokazał w Kuźnicy doskonałą formę. Szczególnie było to widoczne w czasie wyścigów Open Foil Race, gdzie Michał zdeklasował rywali, wygrywając wszystkie trzy wyścigi i to z ogromną przewagą. Tak wysoki poziom z pewnością był dużą niespodzianką, bo konkurencja Foil Race jest bardzo młoda, a Michał nigdzie do tej pory nie startował. Na drugim miejscu trzykrotnie linię mety mijał Sławomir Buchholz. Trzecie miejsce wywalczył Jan Klimaszyk.W sobotę późnym popołudniem wiało już bardzo mocno, w szkwałach było ponad 30 Węzłów. To były wymarzone warunki do slalomu. Sprawna praca sędziów pozwoliła na rozegranie aż 9 wyścigów. We wszystkich jako pierwszy na metę wpływał Michał Polanowski, pokazując pomimo tych ciężkich warunków panujących na akwenie doskonałą technikę na zwrotach. Za jego plecami trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Ostatecznie drugie miejsce wywalczył Adam Morawski, a trzecie Piotr Dudek. W niedziele wiatru na zatoce było zbyt mało, aby rozegrać kolejne wyścigi.Już od piątku rozpoczynają się kolejne regaty, których organizatorem będzie Rewa Surf Centrum [21-23.09.2018]. W programie: Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Formula Windsurfing, Mistrzostwa Polski w klasie Slalomie oraz Puchar Polski w klasie Formula Windsurfing, Raceboard.

Formuła Windsurfing:
1 POL-14 - Tomasz Słomski 4.0
2 POL-26 - Andrzej Święty 6.0
3 POL-9 - Jan Klimaszyk 10.0
4 POL-42 - Michał Polak 15.0
5 POL-72 - Kamil Manowiecki 16.0

Foil Race
1 POL-16 - Michał Polanowski 3.0
2 POL-179 - Sławomir Buchholz 6.0
3 POL-9 - Jan Klimaszyk 10.0
4 POL-662 - Marcin Kolendra 11.0
5 POL-14 - Tomasz Słomski 12.0

Slalom:
1 POL-16 - Michał Polanowski 6.0
2 POL-56 - Adam Morawski 16.0
3 POL-919 - Piotr Dudek 19.0
4 POL-42 - Michał Polak 20.0
5 POL-179 - Sławomir Buchholz 21.0

http://psw.org.pl
Zdjęcia - Rafał Czepułkowski - FotoSurf

 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.