Krzysiek 2018-07-30 23:25, Krzysiek

Mistrzostwa Polski w Windsurfingu 2018
W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Windsurfingu, w klasach: Formuła Windsurfing, Open Foil Race oraz Raceboard. Do Pucka przyjechała spora grupa żeglarzy deskowych z różnych części Polski, a wśród nich brązowy medalista olimpijski z Londynu – Przemysław Miarczyński.
W czwartek, zaraz po rejestracji zawodników, komisja ustawiła trasę, by rozegrać sześć zaplanowanych na ten dzień wyścigów. Wiatr był stabilny w granicy 10 Węzłów. Jako pierwsi rywalizację zaczęli zawodnicy w konkurencji Foil Race. Najlepiej żeglowali Przemysław Miarczyński i Gediminas Gresevicius. To oni po pierwszym dniu byli w klasyfikacji generalnej zdecydowanymi liderami. Późnym popołudniem wiatr wzrósł do ponad 13 Węzłów, rozegrano trzy wyścigi w Formule Windsurfing. Tu bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Siemiński, który wygrał wszystkie wyścigi.
W piątek warunki na Zatoce Puckiej były wręcz idealne. Początkowo nie było warunków ślizgowych, ale walkę o medale rozpoczęli Raceboardziści. To był ich pierwszy dzień rywalizacji o Mistrzostwo Polski. Bezkonkurencyjny był Maksymilian Wójcik, choć Paweł Gardasiewicz cały czas mocno go atakował. Rosnący do 15 Węzłów wiatr popołudniu pozwolił na rozegranie trzech wyścigów w konkurencji Formuła Windsurfing oraz trzech Open Foil Race. Sytuacja w tej stawce się nie zmieniła. W FW nadal flotę kontrolował Przemysław Siemiński, a w Foilu Przemysław Miarczyński.
Sobota okazała się dniem rozstrzygającym o podziale medali Mistrzostw Polski, ponieważ brak wiatru i nadciągająca nad Puck burza nie pozwoliły organizatorom na przeprowadzenie niedzielnych wyścigów. Ostatecznie w klasie Formuła Windsurfing zawodnicy ścigali się tylko w dwa pierwsze dni mistrzostw, w czasie których przeprowadzono 6 wyścigów. We wszystkich jako pierwszy linię mety mijał Przemysław Siemiński zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. Srebrny medal wywalczył Paweł Dittrich, a brązowy Maciej Kłopociński. Nieco więcej wyścigów przeprowadzono w klasie Open Foil Race. Po zaciętej walce złoty medal wywalczył Przemysław Miarczyński, wyprzedzając Gediminasa Greseviciusa i Pawła Dittricha. W Pucku swoją wielką klasę potwierdził Maksymilian Wójcik, wygrywając wszystkie sześć wyścigów w klasie Raceboard. Po zdobyciu złotego medali Max poinformował, że opuszcza Australię i wraca na stałe do Polski. Srebrny medal wywalczył Paweł Gardasiewicz, a brązowy Artur Manelski. Walka pomiędzy tymi zawodnikami trwała do samego końca.Formuła Windsurfing:
1 POL 239 - Przemysław Siemiński 5.0
2 POL 381 - Paweł Dittrich 10.0
3 POL 211 - Maciej Kłopociński 17.0
4 POL 507 - Witold Dudziński 24.0
5 POL 179 - Sławomir Buchholz 26.0

Open Foil Race;
1 POL 126 - Przemysław Miarczyński 8.0
2 LTU 76 - Gediminas Gresevicius 9.0
3 POL 381 - Paweł Dittrich 20.0
4 POL 1111 - Bartłomiej Kwiek 21.0
5 POL 211 - Maciej Kłopociński 24.0

Raceboard:
1 POL 7 - Maksymilian Wójcik 5.0
2 POL 102 - Paweł Gardasiewicz 13.0
3 POL 79 - Artur Manelski 14.0
4 POL 128 - Maciej Wójcik 17.0
5 POL 101 - Maciej Sińczak 23.0

www.psw.org.pl
Zdjęcia: Rafał Czepułkowski - FotoSurf 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.