Krzysiek 2018-04-06 15:36, Krzysiek

Liam Dunkerbeck - nowa gwiazda
Każdy rodzic-windsurfer marzy, by jego dziecko przejęło surfingową pasję. Niestety w dzisiejszym świecie leniwych rozrywek nie zawsze taki plan udaje się zrealizować. Dla Bjorna Dunkerbecka to jednak żaden problem. Jego 13-letni syn właśnie dołączył do oficjalnego teamu Starboarda. Poznajcie sylwetkę i plany na przyszłość, kto wie, może przyszłego mistrza świata! Oto Liam Dunkerbeck, który już doczekał się swojej własnej sygnowanej deski - Starboard UltraKode Liam Dunkerbeck Pro Model.

Jak rozpoczęła się Twoja windsurfingowa pasja?
Pierwszy raz stanąłem na desce, gdy byłem z moim tatą na Fuerteventurze, zacząłem tam na płytkiej wodzie laguny. Kiedy miałem 4 lata surfowałem też na falach.

Jakie masz pasje poza windsurfingiem?
Moje największe pasje to surfing i jazda na deskorolce. Gdy nie ma fal lubię pływać z tatą na supie.

Kto jest Twoim trenerem?
Trenerem jest mój tata. Wie wiele rzeczy na temat tego sportu i podpowiada mi, jak próbować nowych rzeczy.Jak wgląda Twój „zwyczajny” dzień?
Zwykle chodzę do szkoły, a po lekcjach idę na surfa, windsurfing lub deskorolkę. Wszystko zależy od warunków.

Brałeś udział w zawodach PWA Jr. Wave w Pozo. Jak wspominasz to doświadczenie i na jakiej desce startowałeś?
Uwielbiam zawody, ponieważ startuje w nich wiele dzieciaków. Mieliśmy razem sporo zabawy zarówno na wodzie jak i na lądzie. Wiele się też nauczyłem od pro zawodników. Pływałem na desce Starboard UltraKode Liam Dunkerbeck Pro Model.Gdybyś mógł się wybrać w dowolne miejsce na Ziemi, gdzie by to było? I dlaczego akurat tam?
Naprawdę kocham wyspę, na której żyję - Gran Canarię. Mamy tu dobre fale do surfowania i silny wiatr do skoków. Innym moim ulubionym miejscem jest Maui.

Twoje największe marzenie na przyszłość?
Bardzo pragnę połączyć windsurfing z surfingiem na najwyższym poziomie. To moje marzenie!Ulubiony zespół muzyczny?
Tak jak mój tata bardzo lubię słuchać AC/DC lub popu.

Ulubiony windsurfer?
Oczywiście podziwiam swojego tatę, ale bardzo też lubię Philipa Köstera, ponieważ on potrafi zrobić wszystko ze swoim sprzętem. Jego manewry są niesamowite! W surfingu lubię Juliana Wilsona i Kelly’ego Slatera.

Nad jakimi trikami obecnie pracujesz?
Aktualnie ćwiczę back loopa i doskonalę front loopa. W speedzie udało mi się przekroczyć prędkość 30 węzłów. Lubię też slalom!Poczynania Liama możecie śledzić na jego instagramie

Źródło: http://www.star-board-windsurfing.com
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.