Krzysiek 2017-08-27 11:52, Krzysiek

2. miejsce Maćka Rutkowskiego w IFCA Grand Prix
W zakończonych wczoraj windsurfingowych zawodach IFCA Grand Prix w miejscowości Bol na chorwackiej wyspie Brač zwyciężył Chorwat Enrico Marotti. Bliski wygranej był Maciej Rutkowski, który zajął drugie miejsce.

Zawody z cyklu IFCA Grand Prix to druga najważniejsza po Pucharze Świata PWA windsurfingowa seria wyścigowa na świecie. Pierwszy start, w którym Rutkowski uzyskał dopiero ósmą lokatę nie zapowiadał późniejszego sukcesu. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, świetna dyspozycja w kolejnych wyścigach pozwoliła piąć się Polakowi na coraz wyższe miejsca. Wygrana w finale zagwarantowała Rutkowskiemu 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Jestem zadowolony, ponieważ osiągnąłem dobry wynik w niezwykle trudnych, słabowiatrowych warunkach, w których margines błędu jest jeszcze mniejszy niż zazwyczaj. W drugim finale spóźniłem start o dosłownie pół sekundy i już nie było szans na miejsce w trójce. Takiego ścigania nie zastąpi żaden trening, a do tego wynik jest też oczywiście bardzo dobry. Cieszę się ze po słabym początku nie straciłem pewności siebie, byłem w stanie robić swoje i krok po kroku odrobić straty osiągając podium. Na dwa starty w IFCA Grand Prix tutaj raz wygrałem, a raz byłem drugi, więc nie mam na co narzekać. Teraz myślami jestem już w PWA w Danii. Półmetek sezonu za nami pora przycisnąć drugą połówkę – zapowiada Maciej Rutkowski, 13-krotny Mistrz Polski w Windsurfingu.

W zawodach z dobrej strony pokazali się również pozostali Polacy. Powracający po długiej przerwie Wojciech Brzozowski zajął piąte miejsce, a debiutujący w międzynarodowych zawodach Patryk Adamczak miejsce 21.

Kolejne zawody Pucharu Świata z cyklu PWA rozpoczną się 9 września w duńskim Hvide Sande.

www.arskom.pl


 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.