Krzysiek 2017-07-31 14:54, Krzysiek

Select ProFOIL.F1 - wyczynowy hydropłat prosto z Francji


O tym, że foilowe stateczniki na dobre zagościły w wyczynowym windsurfingu, chyba nie trzeba już nikogo przekonywać. Właśnie w tym segmencie rynku trwają obecnie największe ruchy, a jeden z najnowszych wykonała niedawno firma Select, prezentując super wyczynowy hydropłat o nazwie ProFOIL.F1.

Już sama nazwa sugeruje, iż nie jest to zabawka dla amatorów. W czym utwierdza też cena. Za nowego selecta w sklepie Easy-surfshop.pl przyjdzie nam zapłacić 9669 zł. Z czego wynika ta niebagatelna suma? Przede wszystkim z technologii - ProFOIL.F1 produkowany jest we Francji na specjalne zamówienie, wyłącznie z wysokiej jakości węglowych materiałów, poddawanych drobiazgowej obróbce. Jak zapewnia producent, w konstrukcji tego hydropłata nie użyto żadnych aluminiowych elementów. Jedynie śruby łączące poszczególne części statecznika wykonano ze stali nierdzewnej.

Select ProFOIL.F1 dostępny jest w dwóch wersjach, różniących się rozpiętością skrzydeł. Dla surferów ważących do 80 kg przewidziano model W.750 (75 cm rozpiętości przedniego skrzydła), dla osób do 105 kg przeznaczony jest większy model W.850 (85 cm rozpiętości rozpiętości przedniego skrzydła). Obydwie wersje wyposażone są w maszt i kadłub o długości 90 cm.Wyczynowy hydropłat ma oferować znakomite osiągi i doskonałą kontrolę lotu, wymaganą przez profesjonalnych zawodników. Do kompletu Select oferuje też specjalną „foilową” deskę o nazwie ELIX-F1X, jednak ProFOIL.F1 może też być z powodzeniem używany z innymi deskami, pod warunkiem, że będą to modele freeride (chodzi o głębsze ustawienie strzemion na pokładzie) o pojemności od 125 do 130 litrów, a także ze specjalnie wzmocnionymi skrzynkami statecznikowymi.Jak dowiedzieliśmy się w sklepie Easy-surfshop.pl, wyczynowy foil Selecta będzie dostępny we wrześniu do testów. Przed próbą radzimy jednak wcześniej poznać podstawy techniki lotu na hydropłacie! ;)
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.