Krzysiek 2017-05-30 17:56, Krzysiek

Polka na podium Defi Wind 2017

Choć tegoroczna edycja Defi Wind nie przyniosła tradycyjnych wyścigów przy silnym wietrze Tramontana i zawodnicy musieli zadowolić się fun racem przy 15 węzłach, być może właśnie te zawody zapamiętamy na dłużej. Po raz pierwszy w historii Def Wind Polka - Maja Dziarnowska - stanęła na podium tych największych na świecie regat windsurfingowych! Maja nie tylko zajęła 3. miejsce wśród kobiet, ale w klasyfikacji generalnej uplasowała się na wysokiej 27. pozycji (na 132 zawodników).

Pierwsze miejsce zajęła dwukrotna mistrzyni świata w slalomie Delphine Cousin, drugie Maëlle Guilbaud.

Drugim, można powiedzieć, przełomowym wydarzeniem było zwycięstwo mistrza olimpijskiego z 2008 roku - Juliena Bontempsa. Głównie z powodu sprzętu na jakim wywalczył sobie ten zaszczytny tytuł. Otóż Julien zdominował cały wyścig na hydropłatowym zestawie Neil Pryde’a, wyprzedzając ponad 100 zawodników na klasycznych deskach. Zobaczcie wyścig Defi Wind 2017 oczami zwycięzcy: