Krzysiek 2017-04-04 16:13, Krzysiek

Windsurfing? Tylko Vassiliki w Grecji!




Spot spotowi nierówny. Ale jak spośród tylu możliwych kierunków wybrać coś godnego uwagi i wydanych pieniędzy? Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wydać fortuny na podróż do spotu leżącego na drugim końcu świata w poszukiwaniu idealnych warunków do uprawiania windsurfingu. Kierunek Twojej tegorocznej podróży znajduje się o wiele bliżej, niż sądzisz…
 
Vassiliki, Grecja - najlepszy spot do nauki windsurfingu w Europie



Lokalny termiczny wiatr „Eryk” sprawia, że zatoka zlokalizowana w południowej części półwyspu Lefkada przemienia się w windsurfingowy raj. Idealne warunki do pływania na windsurfingu panują tu od Czerwca do połowy Września. Jest to niezaprzeczalnie jeden z najlepszych spotów windsurfingowych w Europie. Panują tu idealne warunki dla początkujących, dzięki czemu nauka windsurfingu przebiega w sposób bezpieczny i skuteczny. To właśnie tu znajduje się polska szkoła windsurfingu, której uruchomienie w 2016 roku dało szansę poznania podstaw tego sportu kilkuset osobom, a kursy windsurfingu w Vassiliki były jedynie początkiem ich wielkiej przygody z deską i żaglem. Miejsce to charakteryzuje się stabilną pogodą oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturą.


 
Lefkada (Lefkas) znajduje się w centrum Wysp Jońskich na zachodnim wybrzeżu Grecji, pomiędzy wyspami Korfu i Kefalonia. Jest czwartą, co do wielkości wyspą na Morzu Jońskim, a jej linia brzegowa ma aż 117 kilometrów. Łagodny śródziemnomorski klimat sprzyja wypoczynkowi, a liczne zabytki, możliwe do zobaczenia przez gości wyspy, dostępne są nieodpłatnie.
 


Prasonisi, Grecja - MAJÓWKA WINDSURFINGOWA Z SURFSKI

Przed sezonem w Vassiliki, planujemy solidny trening na Rodos. Leżący w południowej części greckiej wyspy spot może pochwalić się doskonałymi statystykami wiatrowymi. Lokalny wiatr termiczny (Meltemi) sprawia, że Prasonisi odwiedzane jest każdego roku przez tysiące pasjonatów sportów wodnych przybywających tu z każdego zakątka Europy. Prasonisi oferuje wszystko to, co dobry spot windsurfingowy posiadać powinien - wiatr wiejący z odpowiednią siłą i dobrze wyposażone bazy windsurfingowe. Na spocie odbywają się szkolenia windsurfingowe dla początkujących i zaawansowanych windsurferów. Sezon rozpoczyna się tu już pod koniec kwietnia, dzięki czemu jest to świetna miejscówka np. na majówkowy wyjazd windsurfingowy z biurem podróży Surfski.





www.surfski.pl
Biuro podróży dla aktywnych
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.