Krzysiek 2017-03-14 13:50, Krzysiek

Piotr Dudek z nowym rekordem Polski na odcinku 500 m!
W La Palme na południu Francji trwają międzynarodowe zawody speed La Palme Speed Challenge, mierzone na tradycyjnym odcinku 500 m i ratyfikowane przez WSSRC (World Speed Sailing Record). Mimo iż do tej pory wiatr nie zachwycił swoją siłą, mamy powód do radości. Startujący w zawodach Piotr Dudek uzyskał wynik 36.99 kts, który po zatwierdzeniu przez WSSRC będzie nowym rekordem Polski na odcinku 500 m. Oto komentarz Piotra:

Dzisiejszy dzień na kanale uważam za bardzo udany pomimo słabego wiatru 15-25 kts. Pływanie na kanale w porównaniu do speedu GPS to zupełnie inna dyscyplina. Moja najlepsza średnia prędkość na odcinku 500m to 36.99 kts. Nikomu dziś nie udało się przektoczyć 40 kts, choć są tu zawodnicy mający na koncie ponad 51 kts w Luderitz. Na tle innych wypadam calkiem obiecująco - tylko 2 zawodników było szybszych ode mnie. Teraz czekam na wiatr 40-50 kts.

Zobaczcie rekordowy bieg:Rekordowy przejazd Piotr zaliczył na desce Patrik 43 z żaglem Point-7 5.6 m. Gratulujemy i liczymy na nowe rekordy przy silniejszym wietrze! 

Ofcjalna strona zawodów: https://www.facebook.com/lapalmespeedchallenge


Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.