Krzysiek 2016-10-17 13:32, Krzysiek

„Jedne z najcięższych zawodów w jakich startowałem”
Maciek Rutkowski najlepszy w ekstremalnych warunkach w Pucku. Triumfem w czasie ostatnich zawodów w sezonie zapewnił sobie zwycięstwo w pucharze Polski w windsurfingu.

W ostatnich zawodach pucharu Polski rozegranych w miniony weekend w Pucku wystartowało ponad 50 zawodników z całego kraju. Rywalizacja przebiegała w ekstremalnych, jak na ten letni sport warunkach. Silny wiatr sprawiał, że odczuwalna temperatura wynosiła niewiele ponad zero stopni Celsjusza.„To były chyba najcięższe zawody w jakich kiedykolwiek startowałem. Było tak kosmicznie zimno, że na mecie, gdy opuszczałem ręce i do opuszków palców wracało mi krążenie, krzyczałem z bólu. Nie ja jeden. Myślę, że w tych warunkach była to bardziej walka z samymi sobą niż z innymi zawodnikami. Myślałem tylko o tym, żeby jak najszybciej dopłynąć do mety” – powiedział po zawodach Maciek Rutkowski, 13-krotny Mistrz Polski, który okazał się najlepszy tego dnia. 
Wygrana w Pucku zapewniła mu zwycięstwo w całym pucharze Polski, mimo, że w sezonie wystartował tylko w trzech z pięciu przystanków cyklu. Za każdym razem stawał jednak na najwyższym miejscu podium, a wyniki mistrzostw Polski liczone były podwójnie w klasyfikacji generalnej pucharu.„Wydawało mi się, że opuszczając dwie imprezy nie mam szans na zwycięstwo. Przyjechałem po prostu się pościgać, bo to najlepsza forma treningu przed nadchodzącym pucharem świata PWA we Francji. Super, że przy okazji udało się wygrać puchar Polski.” – śmieje się Rutkowski, który w ramach świętowania pojechał do Władysławowa, by złapać kilka fal na desce surfingowej… - „Słyszałem, że są niezłe fale i było jeszcze półtorej godziny słońca, więc założyłem najgrubszą piankę, buty, kaptur i rękawiczki i wskoczyłem do wody. Zimno nie jest aż taką przeszkodą jak w windsurfingu, bo pływa się w miejscach osłoniętych od wiatru, gdzie odczuwalna temperatura jest wyższa. Poza tym nie trzeba czuć bomu, więc można pływać w rękawiczkach.”

Drugie miejsce z Pucka przywiózł Jakub Guzdek, a trzecie Paweł Dittrich. W klasyfikacji generalnej pucharu Polski za Rutkowskim znaleźli się Hubert Mokrzycki i wspomniany Dittrich.

Więcej informacji na temat Maćka Rutkowskiego znaleźć można na stronach: www.facebook.com/maciek.rutkowski, www.instagram.com/rutkowskimaciek oraz www.maciekrutkowski.com  
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.