Krzysiek 2015-11-16 11:49, Krzysiek

38.93 kts - nowy rekord na polskich wodach!


Im bliżej końca sezonu tym silniejszy wiatr i wyższe prędkości! To już kolejny rok, kiedy jesienne sztormy decydują o miejscu w tabeli. Jak w każdych dobrych zawodach, najbardziej emocjonujący moment musi nastąpić w finale.

Choć do końca tegorocznej edycji Hydrosfera GPS Speed Master pozostało jeszcze 1.5 miesiąca, wygląda na to, że miniony weekend może okazać się decydujący o losach miejsc na szczycie tabeli. Tym razem otrzymaliśmy aż 10 nowych wyników, z czego kilka należy do wymarzonej grupy „życiówek”. Mamy też nowy rekord prędkości na polskich wodach! Oto relacja Piotra Dudka, aktualnego lidera zawodów:Mieliśmy doskonale warunki speedowe, silny wiatr zachodni i bardzo płaska woda. Na wodzie zaciekle walczyła między innymi pierwsza czwórka zawodów i parę innych osób. Wszyscy mieli GT-31 więc liczyła się każda setna węzła. Patrząc na wyniki widać, że najbardziej zacięta walka toczyła się o drugie miejsce pomiędzy Adamem Mrozem i Andrzejem Horabikiem. Andrzej poprawił tegoroczny wynik Adama ale to nie wystarczyło do objęcia drugiego miejsca ponieważ Adam dołożył kilka dziesiątych węzła i obronił drugie miejsce różnicą zaledwie 0,1 węzła. W takich sytuacjach doceniamy dokładność pomiarów GT-31. 


 
Patrząc na wyczyny Adama i Andrzeja byłem przekonany że koledzy są ode mnie szybsi więc wycisnąłem chyba maks co byłem w stanie z osiemdziesięciolitrowego Patrika i Maui Sails TRXI 6.6 osiągając najlepszą do tej pory na polskich wodach średnią 5x10 38,93 kts i najlepszą prędkość maksymalną 2 sec 41,58 kts.Prognozy są dobre więc jest szansa na złamanie bariery 40 kts 5x10s.
Dzięki tym zawodom mamy niesamowitą frajdę, emocje i motywację do poprawiania wyników. Rywalizacja jest ostra ale odbywa sie w przyjacielskiej atmosferze. Najbardziej cieszy to, że grono potencjalnych zwycięzców się powiększa.


A tak przedstawiają się wszystkie najnowsze wyniki:

  • Szymon Sternik - 27.04
  • Andrzej Horabik - 37.56
  • Andrzej Wudarski - 28.04
  • Adam Mróz - 34.71
  • Adam Mróz - 34.96
  • Adam Mróz - 37.70
  • Michał Polak - 18.09
  • Piotr Dudek - 38.93
  • Piotr Semrau - 34.24
  • Jakub Krzyżanowski - 22.95

Wszystkim speedsurferom gorąco gratulujemy! Wiatr nie ustaje, więc kto wie, co się jeszcze wydarzy…
Aktualny ranking zawodów: http://www.windsurfing.pl/gpssm-ranking/

Zobaczcie jeden z przejazdów Andrzeja Horabika z Rewy 11. listopada:Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.