Krzysiek 2015-09-23 11:23, Krzysiek

Relacja z regat w Wolsztynie

Na piętnaste Regaty Windsurfingowe oraz kolejną edycję Amatorskiego Pucharu Polski pod patronatem Starostów Powiatu Grodziskiego i Wolsztyńskiego zgłosiło się 15 zawodników, ukończyło 11. Przybyli z tak odległych miejsc jak Warszawa, Będzin, Bydgoszcz, Kalisz, Wągrowiec i Dolsk. Otwarcia regat dokonał V-ce starosta powiatu grodziskiego Sławomir Górny.

Dnia pierwszego przy sprzyjających warunkach, dla tej kategorii rozegrano trzy biegi raceboard. Podczas wieczornej część artystycznej, rozlosowano wśród wszystkich uczestników, nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę x3m, przy wsparciu starostów wyżej wymienionych powiatów. W niedzielę rozegrano zaległy bieg raceboardu oraz po cztery biegi slalomu i formuły, przy sprzyjających warunkach dla tych kategorii, po czym zakończono regaty rozdaniem pucharów i dyplomów przez Starostę Powiatu Wolsztyńskiego Pana Piotra Krajewskiego.

Wolsztyn reprezentowało dwóch zawodników, Henryk Obiegała oraz Bartek Sarbak. Spisali się oni oczywiście na medal, Heniu Obiegała zajął 3 miejsce w kategorii Raceboard natomiast Bartek Sarbak zajął 3 miejsce w kategorii Slalom oraz 3 miejsce w kategorii Formula.