Krzysiek 2015-08-25 06:23, Krzysiek

LOTTO WINDSURFING CUP w Rewie
W miniony weekend odbyły się zawody LOTTO WINDSURFING CUP w Rewie w bazie Rewa Surf Centrum. Rewa przywitała nas pięknym słońcem, ale nie zabrakło też formułowego wiatru. Rozegrał się Puchar Polski FW, Mistrzostwa Polski FW Mastersów, Grand Mastersów, Mistrzostwa Polski FW Kobiet oraz Mistrzostwa Polski FW Juniorów poniżej 17 roku życia i poniżej 20 roku życia.Dla zawodników najtrudniejszą przeszkodą okazała się trawa w wodzie, zaczepiająca o stateczniki. Wiatr wiał codziennie popołudniami 10-15 węzłów. Przed wyścigami zawodnicy opalali się, pływali na supach i jedli nadmorskie gofry. Łącznie odbyło się po 5 wyścigów we wszystkich kategoriach. W generalnej klasyfikacji pierwszą pozycję zajął Michał Polanowski. Wygrał niemalże wszystkie wyścigi. W jednym prowadzenie oddał Maciejowi Kłopocińskiemu, który ku zaskoczeniu wszystkich dosłownie frunął w całym wyścigu, ostatecznie zajmując czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Przemek Siemiński, a na trzeciej pozycji Wojciech Mroczyński. Mistrzem Polski Mastersów został Paweł Dittrich, z kolei Mistrzem Polski Grand Mastersów został Jacek Stolarz. Zarówno w klasie Masters jak i Grand Mastrers Mistrzowie od początku byli liderami i wygrali każdy z wyścigów w swojej kategorii. Oprócz medali i pucharów Mistrzowie otrzymali również nagrody pieniężne.Szczególne brawa należą się juniorom młodszym, którzy świetnie poradzili sobie na wodzie. Mistrzem Polski FW w kategorii Juniorów Młodszych U17 został bardzo zdolny, młody zawodnik Mikołaj Michalski. Z kolei Michał Stolarz został Mistrzem Polski FW Juniorów Starszych U20. Michał pierwszego dnia zawodów był niezwyciężony i pływając w tak świetnym stylu spokojnie mógł rywalizować również w kategorii Seniorów.W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Michalina Bujnowska, uzyskując tytuł Mistrzyni Polski FW Kobiet i Juniorek Starszych. Na drugiej pozycji uplasowała się Oliwia Caspari i tym samym została I Vice Mistrzynią Polski FW Kobiet i Juniorek Starszych U20, z kolei tytuł II Vice Mistrzyni wywalczyła Agata Banach, zostając jednocześnie Mistrzynią Polski FW Juniorek Młodszych U17. I Vice Mistrzynią w tej kategorii została Julia Dawidowicz, a tytuł II Vice Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych U17 zdobyła Natalia Staszewska.
Baza Rewa Surf Center spisała się również perfekcyjnie. W sobotę wieczorem ekipa bazy przygotowała dla zawodników pysznego grilla. Oprócz grillowanych przysmaków i sałatek, nie obyło się bez ciekawych rozmów i tańców! Cała impreza przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze.
Zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku zawody z cyklu LOTTO WINDSURFING CUP w Nieporęcie, które rozpoczynają się w czwartek 03.09.2015. 

Fot. Anna Wiśniewska
www.psw.org.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.