Krzysiek 2015-06-10 20:46, Krzysiek

Czarnocińskie regaty - relacja

W tym roku nieco później niż zwykle w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim ponownie pojawiły się regatowe boje, slalomowe żagle, szybkie deski i spragnieni wyścigów windsurferzy. Była też budząca nadzieję na przyzwoite warunki prognoza pogody. I faktycznie dopisała. Niestety, zamiast windsurferom, wypoczywającym plażowiczom.

Ranek powitał nas na Zalewie nieśmiałymi smugami wiatru, które po wypłynięciu na rekonesans okazały się całkiem przyjemnym zakresem 4-5 Bft. Radość ze ślizgów nie trwała jednak zbyt długo. Zaraz po rozstawieniu trasy po ósemce wiatr powiedział „to ja lecę dalej”, zostawiając po sobie słabe wspomnienie, tak gdzieś koło 2-3 Bft. Ale że nawet taki cios nie potrafił złamać naszych zawodników, ruszyły regaty!

W trudnych bezślizgowych warunkach wystartowały w sumie 3 wyścigi, w których powierzchnia żagla, ilość litrów pod nogami oraz krzepa w łapach odgrywały decydujące znaczenie. Mimo ślimaczego tempa wypornościowej gonitwy nikogo nie opuszczały emocje. Każdy zawzięcie walczył o cenne miejsce w rankingu.

Po trzech rundach wyścigów zwycięzcą tegorocznej edycji czarnocińskich regat został Michał Bezulski, drugie miejsce zajął Michał Okniński, a trzecie wywalczył Janusz Inglot. Bardzo dobry wynik zaliczyła Julia Siemińska, która na 17 osób startujących w regatach (w tym 2 kobiety) zajęła wysokie 5 miejsce. Duże pochwały należą się też dla 11-latków Oli Kamińskiej i Pawła Gałka. Nasi juniorzy wystartowali w 2 wyścigach, w których każdy wywalczył pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej. Dla młodych windsurferów było to pierwszy regatowy start w życiu!

Po zakończeniu wyścigów najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sklep Energysports.pl. Mamy nadzieję, że pod koniec sezonu uda się zorganizować drugą edycję tegorocznych zawodów. Oby tylko przy silniejszym wietrze ;)

Zdjęcia: Dariusz Janowski