Krzysiek 2015-05-22 12:44, Krzysiek

Slalomowe regaty w Żninie - relacja

W dniu 17.05.2015r. na Jeziorze Dużym w Żninie zorganizowane zostały zawody windsurfingowe „ŻNIN SLALOM 2015”. Pogoda zapowiadała się bardzo wietrzna i taka też była, co spowodowało, że 18 zawodników z całego kraju ścigało się w Żninie w pierwszych w tym roku zawodach slalomowych w Polsce.

W sumie rozegrano 7 wyscigów z wody, które bardzo sprawnie poprowadził Piotr Staniszewski. Trasa doskonale rozstawiona „downwind” .Wiatr wiał z siłą od 15-22 węzłów. Wyscig trwał srednio 4 minuty.
Zwyciężcą zawodów został Paweł Kaczmarski z WTŻ Żnin. Najmłodszym zawodnikiem był 12 letni Michał Polak z Gdańska, który ukończył wszystkie wyścigi i zajął 12 miejsce.

Zawodnicy na podium otrzymali puchary /ufundowane przez WTŻ ŻNIN/oraz vouchery /ufundowane przez UNDA/,nagrody wręczył Burmistrz Żnina Pan Robert Luchowski.
Wielkie podziękowania dla WOPR ,STRAŻY ,MOS Żnin za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu regat.
Za rok ponownie spotkamy się w Żninie na regatach slalomowych na prognozę.