Krzysiek 2015-04-13 12:30, Krzysiek

Seria wyników i zmiana lidera GPS SM!


Choć prawdziwie silny wiatr przyszedł w większości kraju dopiero w poniedziałek, już niedziela przyniosła nową serię wyników prędkości i aktualny rekord sezonu, który z pewnością na długo pozostanie w TOP 5!

Ponownie na szczycie tabeli znalazł się Adam Mróz. Oto jego relacja z niedzielnej sesji zakończonej wynikiem 35.69 kts:

Pierwsza tegoroczna sesja speedowa i moje drugie pływanie w tym sezonie. Było trochę za ostro jak na rozgrzewkę przed całym sezonem. Zanim zszedłem w Chałupach na wodę ok 9.30 pomierzyłem 25 – 37 kts prędkości wiatru. Fala przy czystym zachodzie nie pomagała. Na pierwsze zejście do deski F2 Missile II 62l  z Aqarisem 23 cm,   otaklowałem żagiel Loft Sails Racing Blade 6,3. Przez ponad 2 h katowałem się szukając najmniej zafalowanego rejonu zatoki, regularnie przekraczając 60 parę km/h z czego i tak się cieszyłem a czego na pewno nie było widać na mojej twarzy (co prost śmierć w oczach). Kiedy wiatru dodało i przyszedł czas na prędkość dnia, sił mi brakło. To był czas na regenerację, posiłek i przetaklowanie żagla na 5,6 m oczywiście też Lofta. Sesję 2 rozpocząłem niefortunnie od gleby na głębokiej wodzie  a start z wody ze speedówką, pełną kieszenią wody i brakiem sił to .....marnowanie sił. Po kilku..nastu próbach udało mi się dotrzeć  na płytszą wodę gdzie z jęzorem do kolan odpocząłem chwile, uruchomiłem jeszcze raz gps-a, bo się od taplania zamotał bardziej niż ja. No i szpula w stronę brzegu. GT wyświetlił ponad 65 km/h max. Nakręciło mnie to i dobrze bo na końcu jednej prostej bliski byłem przekroczenia życiowego rekordu. Sesja naprawdę udana :) i sezon się dobrze zapowiada...

Do naszego grona speedsurferów dołączył też nowy zawodnik - Dominik Jaśkiewicz, który swoją prędkość (27.91 kts)zmierzył opisywanym przez nas wcześniej urządzeniem Canmore GT 730FL-S. Patrząc na ślad możemy tylko potwierdzić - ten mały i tani GPS znakomicie daje radę!

Swoje pierwsze tegoroczne wyniki przysłało też dwóch kolejnych zawodników - na Pogorii 4 Paweł Musiał uzyskał wynik 21.59 kts, a w Nowym Warpnie Bolesław Arabczyk 21.93 kts.

Aktualny ranking zawodów: http://www.windsurfing.pl/gpssm-ranking/
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.