Krzysiek 2015-02-09 14:29, Krzysiek

Reptile REVERSE - maszt o zmiennej charakterystyce


Każdy kto posiada dwa żagle o zbliżonym rozmiarze, ale różniące się wymaganą charakterystyką masztu, staje przed dylematem - jak je pogodzić jednym masztem? Do tej pory, jeśli tylko komuś zależało na dobrej pracy pędnika, było to praktycznie niemożliwe. Pozostawało albo kupienie drugiego masztu o tej samej długości, albo pozbycie się jednego z żagli. Włoska firma Reptile postanowiła rozwiązać ten problem w dość niezwykły sposób. Oto powstał prawdopodobnie pierwszy maszt w historii windsurfingu, który posiada zmienną charakterystykę ugięcia!Reptile Reverse to maszt RDM z podwójną charakterystyką części bazowej. W zależności, którą stroną wetkniemy bazę w top, uzyskujemy jedną z właściwości ugięcia całego masztu - constant curve lub hard top. Ot tak po prostu. Wystarczy tylko obrócić bazę. W odróżnieniu od innych masztów, Reverse ma bazę z obu stron otwartą, a element łączący znajduje się w topie.

Zmiana charakterystyki masztu umożliwia nie tylko dopasowanie jednego masztu do różnych żagli, ale też eksperymenty z ułożeniem żagla. Przykładowo możemy sprawić, że nasz żagiel będzie miał głębszy profil na dole i więcej odpuszczał likiem wolnym, bądź na odwrót.

Brzmi fantastycznie. A jak będzie w praktyce? Mamy nadzieję się o tym niebawem przekonać. Maszty Reptile REVERSE będą niedługo dostępne w sklepie Energysports.pl
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.