Krzysiek 2014-12-29 16:39, Krzysiek

Grudzień z „Mikołajami na deskach 2014”
Przedświąteczna zakupowa gonitwa próbuje chyba każdego odciągnąć od rzeczy w sumie ważnych lub istotnych. Warto w tym czasie znaleźć chwilę dla bliskich i siebie ale warto też wzbudzić iskrę „chcenia czegoś” dla innych. Jak pokazuje już blisko czteroletnia historia akcji Mikołaje na deskach, jedyne czego brakuje by stać się zakręconym darczyńcą , to właśnie ten impuls. Bez względu na orkany, deszcze, wiatry czy mrozy 6 grudnia pojawiamy się na Kempingu Małe Morze . Tak było i w tym już kończącym się roku 2014. Karawana aut z dechami na dachach dotarła na miejsce z Trójmiasta , Władysławowa i ich okolic , ale też i innych całkiem odległych miast.Surferzy i surferki, z paczkami cuksów dla dzieci , w Mikołajkowych strojach spotkali się po raz kolejny by wspomóc i wywołać uśmiech dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Łebczu.Czwarta edycja była wyjątkowa z kilku powodów. Uczestników przywitała skuta lodem zatoka (!), która nie dawała złudzeń , co do możliwości popływania na deskach. W tym roku pojawiła się też specjalna edycja koszulek „Mój Mikołaj pływa na desce”. Drugi powód to tegoroczna hojność sponsorów , firm i uczestników akcji, która zaskoczyła nie tylko dzieciaki ze świetlicy ale też przedstawicieli gminy Puck i samych organizatorów!
W tym roku otrzymaliśmy ogromny, odzew od wielu firm oraz osób prywatnych. Dzięki zgromadzonym środkom oraz rzeczom obdarowaliśmy dodatkowo 8 świetlic opiekuńczo – wychowawczych z całej gminy Puck!

Zamarznięta zatoka i mróz nie przeszkodził w rozegraniu zawodów i konkursów sprawnościowych. Otuchy do walki dodawał gar parującej grochówki i kilka termosów ciepłej herbaty oraz głośny bit nakręcany przez Kaszebe Kite School.Konkursy rozegrane zostały m.in. w konkurencjach: ratowanie rannego renifera, biegi sprawnościowe Mikołajów, sztafeta z bombką na wiośle SUP, rzut precyzyjny worem do komina, czy rzut ciężkim worem w dal. Ostateczny ranking został ustalony po rozegraniu konkurencji w przeciąganiu liny.

Nasi tegoroczni , świąteczni zwycięzcy w konkursach drużynowych Mikołajów :

I m-ce Zespół JP Christmas (przedstawiciel drużyny: Bartek)
II m-ce Zespół Świąteczne stateczniki (przedstawiciel drużyny: Kamila)
III m-ce Zespół Mikołajkowe Palety (przedstawiciel drużyny: młody Zaleś)
IV m-ce Zespół Helskie Renifery (przedstawiciel drużyny: Galu;)Dawid Trepczyk

Niestety w tym roku w porównaniu z ubiegłym wiatr nie dopisał. Mimo to organizatorzy zadbali o rozrywkę i o to żebyśmy się nie nudzili i nie zamarzli . Ciekawe były konkurencje więc kto miał ochotę ten mógł się zabawić. Dzięki sponsorom jak zwykle były fajne nagrody ale najważniejsze jest idea tej imprezy-dzięki hojności uczestników ,dzieci otrzymały słodycze i upominki.

W konkursie na najlepsze przebranie świąteczne, bezkonkurencyjny okazał się zielony Grinch, zaraz po nim Człowiek Karp (odważnie walczący z lodem na zatoce) oraz tradycyjny Mikołaj.

Ogromne podziękowania należą się Mikołajom za ich wytrwałość oraz naszym sponsorom i patronom medialnym bez których ta akcja nie osiągnęłaby tak dużego rozgłosu i nie miała tak wspaniałych efektów!To dzięki nim obdarowaliśmy prezentami jeszcze większą grupę dzieci niż w poprzednich latach W paczkach znalazły się słodycze, ale także gadżety od sponsorów, czapki, koszulki, bluzy, spodnie, smycze, naklejki oraz wiele innych niezapomnianych prezentów. Dzięki sponsorom i uczestnikom sfinansowane zostaną ponadto półkolonie dla dwójki dzieci z świetlicy oraz wspólne zajęcia dla grupy blisko 30 dzieci w największym parku trampolin JumpCity. 


Chcielibyśmy serdecznie podziękować :
 • Blue Media za wsparcie finansowe imprezy oraz sfinansowanie wypoczynku letniego dla podopiecznych świetlicy
 • HYDROSFERA za nagrody specjalne dla uczestników konkursów oraz coroczne wsparcie imprezy.
 • Surfoteka za przekazanie odlotowych ubrań z kolekcji Mystic oraz innych gadżetów dla dzieciaków wspieranych w ramach akcji
 • allblue.pl – za coroczne wsparcie imprezy , projekt plakatów i skład graficzny
 • UNDA SURF – za przekazanie specjalnie przygotowanej kolekcji koszulek „Mój Mikołaj Pływa na Desce” , która trafiła do ponad 30 dzieciaków
 • ABCSurf za nagrody dla uczestników konkursów oraz wypożyczenie sprzętu do konkurencji sprawnościowych
 • Easy Surf Shop za olbrzymią paczkę z ubraniami, czapkami dla dzieciaków.
 • JUMPCITY za przekazanie Vouchera dla 30 dzieciaków na niesamowitą lekcję WF w największym parku trampolin
 • What The Hel za przekazanie paczki oraz koszulek dla dzieci
 • After Work Jam Session za wsparcie imprezy nagrodami i paczkami dla dzieci
 • Dr. Oetker – za przygotowanie słodkich piernikowych paczek dla dzieci.
 • Grupa Wodna - za wsparcie akcji i rabat na pólkolonie
 • Go2Hel za nieustające wparcie inicjatywy, nagrody i paczki dla dzieciaków
 • Sport Definition za wsparcie uczestników konkursów suplementami


Za wsparcie medialne akcji szczególne podziękowania należą redakcjom:
 • Hotis.pl
 • Windurfing.pl
 • Vistulasurf.pl
 • Sieplywa.pl
 • Telewizja TTM
 • Radio Kaszebe
 • Wladek.pl
Oraz wszystkim uczestnikom za paczki dla dzieci , ducha walki i entuzjazm.

Serdecznie podziękowania kieruję do Marysi Olewczyńkiej za zorganizowanie zawodów Mikołajów oraz do Aleksandry Pleśniar za wsparcie organizacyjne imprezy. Bez was impreza byłby jedynie cieniem tego co wydarzyło się 6 grudnia 2014.

Dzieciaki z Świetlicy pojawiły się również na Małym Morzu , razem z wychowawczynią i przedstawicielką Urzędu Gminy Puck, dzielnie walczyły w konkurencjach sprawnościowych.


Kamila Dettlaff Gmina Puck.

Przekazanie słodyczy pozostałym dzieciom ze świetlicy odbyło się w Łebczu dnia 10 grudnia. Oprócz poczęstunku w świetlicy dzieci otrzymały paczki a to co zostało (a było tego bardzo dużo) podzielono i przekazano pozostałym ośmiu świetlicom opiekuńczo – wychowawczym z całej gminy Puck. We wszystkich świetlicach odbędzie się świąteczne pieczenie i wspólne dekorowanie pierników.
Wójt Gminy Puck wraz z wychowawcami oraz dziećmi ze świetlic opiekuńczo – wychowawczych z terenu całej Gminy składają serdeczne podziękowania Hotis.pl za zorganizowanie tak wspaniałej akcji oraz wszystkim firmom i osobom przekazującym wszystkie podarunki. Chciałabym jeszcze nadmienić, że współpomysłodawczynią całej akcji jest mieszkanka Łebcza – p. Joanna Gajdamowicz, na ręce której, składamy serdeczne podziękowania.
"
Tak wspaniałe efekty, które osiągnęliśmy w tym roku motywują nas jeszcze bardziej do wzmożonego działania w przyszłym sezonie! Mamy nadzieję, że z każdą kolejną edycją zwiększy się nie tylko nasze grono Surf - Mikołajów lecz także i dzieci, którym będziemy mogli pomóc!Relacje foto i video z akcji w lokalnych mediach:
TTM
puck.naszemiato.pl
wladek.pl

Pozdrawiamy
Aleksandra Pleśniar, Marysia Olewczyńska, Wojtek Dec 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.