Krzysiek 2014-10-14 14:26, Krzysiek

XCEL 2015
Nastała pora, kiedy każdy windsurfer myślący o przedłużeniu sezonu musi wyposażyć się w naprawdę ciepłą piankę. Choć pływanie w grubym neoprenie nie należy do najprzyjemniejszych i komfortowych czynności, to szczęśliwie są już na rynku takie pianki, które zapewniają zarówno bezpieczny komfort termiczny jak i ogólną elastyczność ruchu. Do takich z pewnością należą produkty firmy XCEL, do których szybko przekonaliśmy się podczas ubiegłorocznych testów.Niedawno nadarzyła się okazja, by osobiście sprawdzić, co nowego słychać u XCEL’a. Jacek Zakrzewski z firmy Liquid Sports, zajmującej się dystrybucją tych pianek na Polskę, przedstawił nam całą gamę nowych produktów na jesień i lato 2015.
Największą ciekawostką nowej kolekcji XCEL’a jest zastosowanie w piankach (poza budżetowymi modelami) specjalnej technologii TDC, wykorzystującej materiał o nazwie Celliant. Jest to mieszanka termoaktywnych minerałów, które po specjalnej obróbce umieszczane są we wewnątrzu włókien pianki. Spełniają w niej kilka dość niezwykłych zadań. Po pierwsze minerały reagują na ciepło wydzielane przez człowieka, dopowiadając na nie wydzielaniem energii podczerwieni. Ta z kolei korzystnie wpływa na nasze komórki, przyspiesza ich regenerację i zapewnia ciału dodatkowe ogrzewanie. W efekcie nie tylko jest nam cieplej, ale też dłużej zachowujemy sprawność i siłę. O szczegółach tej niezwykłej technologii możecie przeczytać na stronie http://celliant.com.


A jak TDC spisuje się w praktyce? Na razie ruszyliśmy ze sprzedażą nowych modeli - wyjaśnia Jacek Zakrzewski. Praktyczne testy jeszcze przed nami, ale dostaliśmy już pierwsze sygnały od testerów z USA. Różnica w porównaniu do pianki bez TDC jest odczuwalna. Teraz możesz wziąć piankę o 1 mm cieńszą. Przykładowo jak pływałeś do tej pory w piance 5/4, teraz możesz założyć 4/3 i masz ten sam komfort cieplny. Nie zmienia się elastyczność materiału oraz co ważne, również cena pozostaje bez zmian. Pianki z TDC kosztują podobnie do poprzednich modeli XCEL’a.

TDC znajdziemy w modelach pianek Drylock (prawie cała pianka), Revolt (od klatki piersiowej do kolan) i Infinity (tylko klatka piersiowa). Również rękawiczki, buty i kaptury z serii Drylock zostały wyposażone w ten nowy materiał.Wśród nowości znalazły się też rękawice z wycięciem na dłoń - chyba najbardziej pożądany patent na chłodne windsurfingowe sesje oraz buty z przeprojektowanym oddzieleniem dużego palca.Kilka zdjęć produktów z najnowszej kolekcji XCEL’a:

http://www.facebook.com/Xcelpolska 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.