Krzysiek 2014-09-30 11:49, Krzysiek

Mocne zakończenie LOTTO Windsurfing Cup 2014
Mimo jesienni za oknem na podwarszawskim Zegrzu przez trzy ostatnie dni było bardzo gorąco a to za sprawą ostatnich regat z cyklu LOTTO Windsurfing Cup oraz rozegranych równolegle Mistrzostw Polski w SUP i Slalomie.Pierwszego dnia puszczono starty Formuły. Wiatr był dość nierówny, zmieniał się również kierunek co tylko zaostrzyło rywalizację. Nie można było zbytnio sugerować się stroną akwenu, która aktualnie wydawała gdyż to mogło się skończyć bardzo pechowo. Receptą było trzymanie się środka przy reszcie stawki w wielkim wodnym peletonie. Dodatkowo stosunkowo krótka trasa powodowała, że nie warto było kombinować, liczył się tylko start, prędkość i sprawne techniczne zwroty a żeglarskie myślenie chyba nie sprawdzało się tak jak zawsze.Ciężko więc było o niespodzianki, naprzemiennie triumfowali Michał Polanowski i Steve Allen, który dopiero co pozbierał się po niegroźnym ale na pewno bolesnym wypadku na stadionie narodowym.
Zawodnikiem, który mógł zagrozić pierwszej dwójce był jeszcze Filip Korczycki.W piątek, drugiego dnia zawodów Mały Hel Cup z uwagi na słaby wiatr rozegrano wyścigi SUPów, które miały rangę Mistrzostw Polski. Pierwsze dwa biegi odbyły się na krótszej trasie zwinnościowej. Dwa kolejne to typowe długodystansowe zmagania. Choć początkowo wydawało się, że Michał Polanowskima problemy szczególnie z jednym z młodszych kolegów, Arturem Banachem to na dłuższej trasie rozwiał on wszelkie wątpliwości wygrywając pewnie i powiększając przewagę w punktacji generalnej zostając tym samym Mistrzem Polski SUP 2014. Miejsce drugie przypadło wspomnianemu wcześniej Arturowi Banachowi z Poznania. Trzeci był Jan Klimaszyk.W niedzielę przed południem znów w ruch poszły wielkie deski i żagle formułowe. Po trzech szybkich wyścigach przy wietrze od jedenastu do piętnastu węzłów poznaliśmy zwycięzców regat. Najlepszy znów okazał się Michał Polanowski, który znalazł się przed drugim Wojtkiem Mroczyńskim. Na trzecim stopniu podium wylądował Filip Korczycki, który wygrał remis punktowy z Przemkiem Siemińskim. Steve Allen tego dnia niestety musiał odpuścić ściganie gdyż wyruszył na Sylt by walczyć o punkty Pucharu Świata PWA.

Po Formule przenieśliśmy się ze szkółki Mały Hel na gminna plażę w Nieporęcie by rozegrać Mistrzostwa Polski w Slalomie. Po przybyciu na miejsce wydawało się, że zabraknie nam wiatru. Szczęśliwie dotarły do nas szkwały, które pozwoliły na rozegranie trzech heatów. W międzyczasie sędzia odgwizdał kilka falstartów, był zmuszony do kilkukrotnego przerywania wyścigów i powtarzania procedury startowej. Według większości zawodników niektóre ruchy były niepotrzebne i tylko przedłużyły czas spędzony na wodzie jednocześnie uniemożliwiły rozegranie większej ilości wyścigów. Najważniejsze jednak, że plan regatowy został wykonany w stu procentach i możemy cieszyć się kolejnymi udanymi regatami kończącymi tegoroczne zmagania.Tak zawody komentowali juniorzy, Filip Kołodziejzdobywca Pucharu Polski Młodzieżowców:
Zawody na Zegrzu już po raz drugi w sezonie pozytywnie nas zaskoczyły. Udało się rozegrać wszystkie trzy zaplanowane dyscypliny czyli Formułę, Slalom oraz SUP, co nie jest zbyt częstym zjawiskiem. Osobiście postawiłem na Formułę, w której zająłem szesnaste miejsce na trzydziestu trzech zawodników i pierwsze wśród juniorów. W przyszłym sezonie liczę na powtórkę imprezy na wodzie, jak i tej po regatach.”

Jakub Nowak, trzeci młodzieżowiec rankingu w zasadzie potwierdza słowa swojego kolegi:
Zawody w Zegrzu to jednoczenie koniec sezonu 2014. Warunki wietrzne w czwartek i sobotę można określić jako bardzo dobre, pozwoliły na rozegranie FW oraz slalomu. W czwartek odbyły się także starty w konkurencji SUP. Mimo moich nieudanych biegów po których zająłem ostatecznie 5 miejsce w formule U-20 , udało mi się utrzymać 3 miejsce w Pucharze Polski U-20, z czego bardzo się cieszę. Dobra organizacja, świetna atmosfera oraz warunki na spocie gwarantują, że w przyszłym roku przyjedzie tu pewnie jeszcze więcej zawodników.”Finałem zawodów i sezonu było mocne zakończenie, które odbyło się w sobotni wieczór w warszawskim klubie Enklawa. Przeważała dobra atmosfera i zabawa ale jak przystało na Pucharu Polski nie zabrakło również odświętnego charakteru. Nagrodziliśmy najlepszych deskarzy minionych regat i krajowego rankingu Formuły Windsurfing, Slalomu i SUPa. Puchary i sowite czeki ufundowane przez naszego sponsora strategicznego LOTTO poszerzyły uśmiechy zawodników stających na podium.

Cieszymy się z tak dobrego nastawienia naszych juniorów i życzymy im jeszcze owocniejszego przyszłego sezonu.

Zwycięzcy poszczególnych klas i kategorii regat Mały Hel Cup

Formuła Overall
1. Michał Polanowski (www.grupaekopark.pl)
2. Wojtek Mroczyński (MOS 2 Warszawa)
3. Filip Korczycki (AZS UW)

Mistrzostwa Polski w klasie Slalom
1. Michał Polanowski (www.grupaekopark.pl)
2. Wojtek Mroczyński (MOS 2 Warszawa)
3. Artur Banach (AZS Poznań)
4. Adam Łożyński (AZS WAT)
5. Paweł Dittrich (WSV Werden)

Mistrzostwa Polski w klasie SUP
1. Michał Polanowski (www.grupaekopark.pl)
2. Artur Banach (AZS Poznań)
3. Jan Klimaszyk (AZS Poznań)
4. Filip Korczycki (AZS UW)
5. Patryk Adamczak (MOS 2 Warszawa)

Najlepsi deskarze Pucharu Polski LOTTO Windsurfing Cup 2014 w poszczególnych klasach i kategoriach:

Formula Overall
1. Michał Polanowski
2. Filip Korczycki
3. Wojtek Mroczyński

Slalom Overall
1. Sławomir Buchholz
2. Paweł Dittrich
3. Michał Polanowski

SUP Overall
1. Michał Polanowski
2. Artur Banach
3. Jan Klimaszyk

Adam Łożyński - Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu (www.windsurfcup.pl | www.psw.org.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.