Krzysiek 2014-05-07 10:11, Krzysiek

Ross Williams mistrzem świata FW 2014

W pierwszy majowy weekend na portugalskiej wyspie Terceira (Azory) odbyły się Mistrzostwa Świata w Formule Windsurfing. Czołówka światowego racingu musiała przejść prawdziwą próbę cierpliwości, gdyż wiatr pojawił się dopiero ostatniego dnia zawodów.

W sumie rozegrano 12 wyścigów, z których 5 wygrał Ross Williams, co zapewniło mu mistrzowski tytuł. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo, zaledwie dwa punkty mniej zdobył drugi windsurfer na podium - Steve Allen. Trzecie miejsce w mistrzostwach wywalczył Gonzalo Costa Hoevel.

Z Polaków najlepiej spisał się Michał Polanowski, kończący regaty na 7 miejscu. Za nim znaleźli się: Maciej Rutkowski (12), Wojtek Mroczyński (21) oraz Przemysław Siemiński (22). Pełna lista wyników.