Krzysiek 2014-03-07 12:37, Krzysiek

Ezzy Taka 2014


Przez kilka ostatnich miesięcy śledziliśmy dzięki różnym „szpiegowskim zdjęciom” ewolucję projektu 3-listwowego żagla Ezzy. I raczej mało kto spodziewał się, że droga od prototypu do seryjnej produkcji będzie tak krótka. A jednak, bo oto mamy już gotowy nowy model Ezzy - Taka!

Kilka zdań od jego twórcy, Davida Ezzy:

Trzylistwowy żagiel Taka powstał z myślą wyłącznie o pływaniu na falach. Jest lekki w rękach i jeździ na fali lepiej niż jakikolwiek inny żagiel jakiego używałem. Znakomicie wygasza ciąg w skręcie na szczycie fali, co ułatwia koncentrację nad deską. W efekcie można wykonywać bardziej dynamiczne cutbacki czy co tylko przyjdzie wam do głowy.

Taka jest żaglem na słaby i umiarkowany wiatr, dlatego można go ustawić z naprawdę głębokim brzuchem dla uzyskania super ciągu w dolnym zakresie. Chociaż bez problemu da sobie radę z silniejszym wiatrem, nie polecam tego modelu do pływania w przeżaglowaniu. Rozsądniej będzie zmienić żagiel na mniejszy rozmiar… W trakcie zwykłego ślizgu po prostej nie zauważyłem żeby Taka był mniej stabilny od modelu Elite z czterema listwami. Model ten został zaprojektowany do pracy wyłącznie z masztami Ezzy.


I na koniec jeszcze tabelka z rozmiarówką:

www.energysports.pl 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.