Krzysiek 2013-12-19 14:14, Krzysiek

Simmer Style Zeppelin - pompowane SUPy z opcją WS
Kolejna windsurfingowa firma weszła na rynek desek z wiosłem. Jednak nie odcinając się od własnych korzeni już na starcie zaoferowała modele, które możemy wykorzystać również z naszymi żaglami. Poznajcie nowe pompowane deski SUP Simmera!W palecie Zeppelin pojawiło się 6 modeli przeznaczonych zarówno dla początkujących surferów jak i do bardziej wyczynowej zabawy w wyścigi. Ich najbardziej wyróżniającą cechą spośród desek konkurencji jest konstrukcja.


Deski zbudowano przy użyciu specjalnej dwuwarstwowej tkaniny, której metr kwadratowy mieści aż 28.000 włókien łączących części dna i pokładu. Nie tylko pozwala napompować deskę do ciśnienia 20 psi ale czyni ją przy tym niesamowicie lekką. Dla przykładu model 10’ o pojemności 220 litrów wraz ze statecznikiem waży niecałe 6 kg! To prawdziwy nokaut dla konkurencji.Co więcej, według zapewnień producenta materiał ten ma być mocniejszy od tradycyjnie stosowanych w dmuchanych deskach, przez co nie ma potrzeby nakładania tylu warstw i klejeń. W efekcie deski po złożeniu zajmują nie więcej niż 90x50x10 cm - co czyni SUPy Simmera najbardziej kompaktowymi deskami w transporcie.
Jak wspomnieliśmy na początku, Zeppeliny można używać również jako deski windsurfingowe. Każdy model został wyposażony w specjalny pas do mocowania podkładki pod tradycyjną paletę.

Niestety prawdopodobnie za wszystkie te przyjemności trzeba będzie trochę zapłacić. Sugerowana przez producenta cena najmniejszego modelu wynosi 929 euro.


http://www.simmerstyle.com
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.