Krzysiek 2013-09-20 10:58, Krzysiek

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich
Od czwartku do niedzieli (19-22.09) wody Zatoki Gdańskiej i Wisły Śmiałej gościć będą najlepszych polskich żeglarzy konkurencji olimpijskich z medalistami Igrzysk Zofią Klepacką i Przemysławem Miarczyńskimna czele. Dla Klepackiej będzie to pierwszy start od momentu zdobycia brązowego medalu w Londynie.

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich już tradycyjnie rozrywane są we wrześniu i po raz kolejny gospodarzem regat będzie Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku Górkach Zachodnich. Przez cztery dni rozegranych zostanie dziesięć wyścigów z wielkim finałem – wyścigami medalowymi, które odbędą się na bardzo widowiskowym akwenie Wisły Śmiałej.

Na starcie zobaczymy najlepszych polski zawodników i zawodniczki w klasach RS:X, Laser, Laser Radial, Finn, 470. Zabraknie jedynie klasy 49er, która to obecnie przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata w Marsylii. Przypomnijmy, że klasa ta rozegrała już swoje mistrzostwa, w których zwyciężyła załoga Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński(AZS AWFiS Gdańśk, ENERGA Sailing Team).

Największym wydarzeniem będzie powrót na regatowe trasy, po ponad rocznej przerwie, brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich Zofii Klepackiej (YKP Warszawa), która po znakomitym starcie w Londynie postanowiła nieco odpocząć od ścigania się. Zofia już od pewnego czasu wróciła do treningów, ale mistrzostwa Polski będą jej pierwszym prawdziwym startem od wielu miesięcy. Do jej największych konkurentek należeć będą Maja Dziarnowska i Małgorzata Białecka (obie SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Wśród panów możemy liczyć na kolejny pasjonujący pojedynek pomiędzy Przemysławem Miarczyńskim (SKŻ Ergo Hestia Sopot, ENERGA Sailing Team), a Piotrem Myszką (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team). Nie bez szans pozostaje Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który broni tytułu z przed roku. 

źródło: sport.pya.org.pl/ 

Wczoraj rozegrano trzy wyścigi w zmiennym wietrze. Pierwszy wyścig przy wietrze wiejącym z prędkością 5kt, drugi 8-11kt, a trzeci 10-14kt.

W klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu zawodów prowadzą Piotr Myszka AZS AWFiS przed Przemkiem Miarczyńskim SKŻ ERGO Hestia Sopot, a wśród kobiet Maja Dziarnowska SKŻ ERGO Hestia Sopot przed Zofią Klepacką YKP Warszawa.

Na dziś zaplanowano kolejne trzy wyścigi.

Mistrzów Polski poznamy w niedzielę po południu.

Wyniki regat:
http://www.hotelgalion.pl/mistrzostwa

Pozdrawiamy
RSXTeam
https://www.facebook.com/RSXTeam
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.