Krzysiek 2013-06-17 17:47, Krzysiek

Relacja z LOTTO SURF CUP


Kolejna edycja LOTTO SURF CUP za nami! Tym razem podczas Regat o Puchar Wójta Gminy Nieporęt ścigaliśmy się nie tylko na deskach windsurfingowych ale także na deskach z wiosłem - SUP. W tym roku na starcie stanęło około 25 osób w tym 4 zawodniczki.
Ponieważ, prognozy pokazywały, że popołudniu ma być więcej wiatru, zdecydowaliśmy się w pierwszej kolejności puścić zawody SUP. Dzięki uprzejmości firm STEVE ALLEN PROSHOP oraz EASY SURFSHOP mieliśmy do dyspozycji około 20 desek SUP. Rozegraliśmy 3 krótkie wyścigi oraz jeden dłuższy tzw. LONG DISTANCE . W każdym z wyścigów rywalizacja była bardzo zacięta jednakże czołówka zaprezentowała bardzo wyrównany poziom .Pierwszy na metę zawsze wpływał Hubert Mokrzycki następnie Jan Sadowski oraz Łukasz Sokołowski. U pań, które startowały osobno , do końca nie wiadomo było kto stanie na najwyższym stopniu podium, jednakże po 4 wyścigach wygrała Paula Popek, tuż za nią Agnieszka Szymańska i Asia Malinowska. Po krótkiej przerwie i przestawieniu trasy „ pod Windsurfing” ruszyliśmy ponownie na wodę aby rozegrać regaty windsurfingowe. Niestety nie rozwiało się tak jak pokazywał prognoza . O ile w pierwszym wyścigu zawodnicy złapali trochę wiatru w żagle , to drugi bieg był rozegrany w całkowicie granicznych warunkach. Niektórzy uczestnicy próbowali nawet płynąć wpław, ciągnąc sprzęt za sobą . Mała ilość wiatru spowodowała, że rozegraliśmy tylko dwa wyścigi windsurfingowe . W kategorii Open zwycięzcą został Piotr Sołkowicz, drugi Piotr Okoński, i Piotr Kremer. W kategorii Formula kolejno na metę przypływali : Robert Czechowski, Jakub Kopka i Zbyszek Skrzypkiewicz. Wśród Kobiet zwyciężyła Agnieszka Szymańska , a w kategorii do 18 lat – pierwszy był Jakub Kopka Po wyściga szybko podliczyliśmy wyniki, ponieważ o 16.00 odbyło się wręczenie pucharów na głównej scenie Święta Gminy Nieporęt.Po wręczeniu pucharów jeszcze raz zebraliśmy się pod Bazą aby już na spokojnie wręczyć nagrody od Głównego Sponsora Regat firmy LOTTO. Po zawodach wszyscy zawodnicy spotkali się w Bazie przy grillu aby wspólnie z LECHem uspokoić emocje po regatach. W trakcie zawodów odbyły się także darmowe lekcje windsurfingu dla mieszkańców Gminy Nieporęt , które to cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na koniec chcieliśmy jeszcze raz podziękować sponsorom: Wójtowi gminy Nieporęt za ufundowanie Pucharów, właścicielowi marki LECH Premium oraz właścicielom firm STEVE ALLEN PRO SHOP oraz EASY SURFSHOP za udostępnienie desek SUP. Największe podziękowania należą się firmie LOTTO , która kolejny raz wspierała naszą rywalizację na wodzie oraz zawsze aktywnie uczestniczy we spieraniu amatorskich zmagań . Zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne Zawody.

Więcej zdjęć

Lsurf TEAM
http://www.lsurf.pl

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.