Krzysiek 2013-05-25 15:20, Krzysiek

Paweł Tarnowski wygrał Delta Lloyd Regatta!


Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zwycięża w zaliczanych do Pucharu EUROSAF regatach Delta Lloyd Regatta.W Medemblik zakończyły się regaty Delta Lloyd Regatta. W tej prestiżowej imprezie, która od tego roku zgodnie z nowym podziałem na Puchar Świata i Puchar EUROSAF zaliczana jest właśnie do tego drugiego nasz najlepszy młodzieżowiec zwyciężył między innymi ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Londynie Dorianem van Rijseberge oraz brązowym medalistą tych samych Igrzysk i jednocześnie kolegą klubowym Pawła z SKŻ Ergo Hestia Sopot Przemkiem Miarczyńskim. Popularny Pont, który przed przedostatnim dniem zawodów plasował się na drugim miejscu nie ukończył jednak zawodów z powodu choroby.

W rozmowie z Przedstawicielem Polskiego Związku Żeglarskiego tak tłumaczył swoją decyzję:
"Pogoda nas nie rozpieszcza. Średnia temperatura powietrza w trakcie wyścigów to 8 stopni Celsjusza i padający na zmianę deszcz i grad. Postanowiłem wycofać się z wyścigów, ponieważ najważniejsza impreza sezonu, czyli mistrzostwa Europy jeszcze przede mną, a nie mogę pozwolić sobie na chorobę i zbyt długą przerwę w treningach" - powiedział w rozmowie telefonicznej Miarczyński.

Sam zwycięzca regat przed startem w ostatnim biegu był umiarkowanym optymistą:
Jutro ostatni wyścig "medal race" do którego wchodzi najlepsza szóstka zawodników. Dotychczas zdobyte punkty się kasują, a do wyścigu każdy wchodzi z liczbą punktów odpowiadającą jego miejscu w klasyfikacji generalnej (pierwszy ma jeden punkt, drugi dwa itd.). Wyścig medalowy jest liczony pojedynczo, ale wciąż może dużo zmienić! Trzymajcie kciuki!” – napisał Paweł w piątek wieczorem.

Jest to największy sukces Pawła Tarnowskiego w seniorskiej karierze. Dotychczas zdobywał on medale Mistrzostw Europy i Świata juniorów klasy olimpijskiej, lecz rywalizację w gronie starszych kolegów rozpoczął na dobre w ubiegłym roku.
Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Flavia Tartaglini a najwyżej sklasyfikowanymi Polkami były Kamila Smektała (6) oraz Małgorzata Białecka (8).


Wyniki
results.deltalloydregatta.org

www.skz.sopot.pl 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.