Krzysiek 2013-05-20 14:43, Krzysiek

Jeziorsko CUP 2013 - relacja


Kolejny przystanek Pucharu Polski w formule windsurfing oraz nowej dyscypliny na naszej scenie surfingowej – wyścigów na deskach SUP zakończone. Kolejny raz pogoda nie zawiodła i podczas Jeziorsko Cup udało się rozegrać aż 9 wyścigów w klasie formuła windsurfing oraz 3 wyścigi SUP.W formule windsurfing wystartowało 29 zawodników, w tym 2 zawodniczki. Oczywiście nie zabrakło światowej czołówki FW: Steve Allen, Michał Polanowski, Maciek Rutkowski czy Wojtek Brzozowski. Wyścigi rozegrane zostały w bardzo różnych warunkach wiatrowych – od bardzo słabego wiatru (7-9 kts) do średniego, dochodzącego w szkwałach nawet do 20 kts i to wszystko przy pięknym słońcu.

Nowością podczas tych zawodów były wyścigi formuły windsurfing na trasie „diamond”, która jest krótsza i bardziej zbliżona do slalomu niż do klasycznych „halsówek”. Rozegrano aż trzy wyścigi typu „diamond”, które liczyły się do ogólnej klasyfikacji FW. Podczas tego typu wyścigów kibice oraz media mogą przejrzyście widzieć przebieg rywalizacji na wodzie.Po raz kolejny swoją znakomitą formę pokazał Michał Polanowski, który zwyciężył przed naszym polskim Australijczykiem – Stevem Allenem. Michał wygrywał wszystkie typy wyścigów – klasyczne i diamond, udowadniając, że jest najlepszy w Formule Windsurfing. Na trzecim miejscu uplasował się Hubert Mokrzycki, który potrafił wygrać pojedyncze wyścigi, jednak niekonsekwencja w wynikach nie pozwoliła mu o walkę o najwyższe miejsce. Czwarty ukończył zawody Filip Korczycki, pokazując również, że należy do ścisłej czołówki polskiej oraz zagranicznej sceny formuły windsurfing. Niesamowicie zaciekła rywalizacja odbyła się o piąte miejsce. Na remisie znaleźli się Przemek Siemiński oraz Wojtek Brzozowski. Obydwaj potrafili zwyciężyć pojedyncze biegi, jednak to Przemek miał lepszą „odrzutkę” i zajął piąte miejsce.

Po rozegraniu 9 udanych wyścigów formuły windsurfng przyszedł czas na SUP’a. W niedzielę przy pięknej pogodzie udało się rozegrać trzy wyścigi mężczyzn, dwa dzieci oraz jeden kobiet. Najlepszy w tej dyscyplinie okazał się Steve Allen, wyprzedzając Michała Polanowskiego oraz Przemka Siemińskiego. Wśród Pań pierwsze miejsce zdobyła Agata Allen pokazując, że rodzina Allen’ów jest najlepsza na desce z wiosłem.Wyścigom na wodzie towarzyszyły również atrakcje na lądzie. W niedzielę został rozegrany turniej siatkówki plażowej na specjalnym boisku na ośrodku Rafa, który był gospodarzem zawodów przez cały weekend. Oprócz tego w piątek zawodnicy zjedli już klasyczny poczęstunek na Jeziorsko Cup – pieczonego świnię, a w sobotę świetnie się bawili na ognisku wraz z kibicami. W weekend, ośrodek Rafa i zawody Jeziorsko Cup odwiedziła nasza olimpijka, Zosia Klepacka, która kibicowała swoim znajomym i przyjaciołom. W sobotę wielką popularnością cieszyły się również darmowe lekcje dla kibiców, które przeprowadził Wojtek Krajewski.Wielkie podziękowania należą się sponsorowi Pucharu Polski – Lotto dzięki, któremu zawodnicy dostali nagrody pieniężne. Ośrodek Rafa ufundował dla najlepszego windsurfera czteroosobowy wyjazd do kurortu Szklarskiej Porębie. Nagrody rzeczowe wsparła również firma Aflofarm, która zadbała o niedobory magnezu po długiej walce na wodzie. Wszystkie dzieci startujące w konkurencji SUP dostały zaproszenia do Muzeum Techniki w Warszawie, a wszystkie Panie dostały zaproszenia do Multikina. Podziękowania należą się również gminie Dobra, Warta, Sieradz oraz Turek bez, których zawody byłyby niemożliwe. W roli organizatora rewelacyjnie spisała się Agnieszka Pietrasik, która dopieła wszystko na ostatni guzik.Pełna galeria z regat oraz wyniki WS/SUP. 

Wszystkich zainteresowanych koszulkami z zawodów zapraszamy do kontaktu przez www.facebook.com/JeziorskoCuplub pol192@gmail.com.

Do zobaczenia za rok!
Michał Pietrasik


Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.