Krzysiek 2013-05-12 23:33, Krzysiek

Finał I edycji LOTTO Windsurfing Cup

W niedzielę zakończyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski Windsurfingu, LOTTO Windsurfing Cup 2013, rozgrywane nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą.

Zwycięzcą inauguracji LOTTO Windsurfing Cup 2013 został Michał Polanowski z Ciechocinka, który bardzo cieszy się z fantastycznego rozpoczęcia sezonu w tak dobrze zorganizowanych zawodach i wspaniałej atmosferze. Drugie miejsce zajął Wojtek Mroczyński z Poznania. Wojtek uważa, że nowa trasa Diamond jest świetna, bardzo widowiskowa i przyjemna. Chciałby, aby trasa była kontynuowana na pozostałych Pucharach Polski, na zmianę z trasami standardowymi. Na trzeciej pozycji uplasował się Hubert Mokrzycki z Warszawy. W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Pietrasik z Łodzi.

Dodatkowo dziś odbyły się pierwsze oficjalne zawody Polish LOTTO SUP Cup 2013. SUP to nowa bijąca wszelkie rekordy popularności na zachodzie, dyscyplina sportu. Surfing na stojąco z wiosłem – Stand Up Paddle. Pierwsze miejsce w klasyfikacji mężczyzn zajął Pawel Ditrich z Berlina. Paweł osiągał największą prędkość na prostej, natomiast na manewrach zyskiwał Michał Polanowski, który zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Jan Sadowski z Warszawy. W klasyfikacji kobiet na pierwszym miejscu znalazła się Anna Leciejewska (Warszawa), na drugim miejscu Zuzanna Leciejewska (Warszawa), a trzecie miejsce objęła Agnieszka Pietrasik.

Wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzą, że wyścigi SUPowe wymagają sporej sily i doskonałej kondycji ale gwarantują ogromną satysfakcję, dużo pozytywnej energii i zabawy.

Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu i Prezes PSW Wojciech Brzozowski, serdecznie zapraszają na kolejną II edycję LOTTO Windsurfing Cup nad zbiornikiem Jeziorsko w najbliższy weekend 17-19.05.