Krzysiek 2012-09-20 09:44, Krzysiek

Relacja z IX Wolsztyńskich Regat Windsurfingowych
W drugi weekend września 2012 roku, na jeziorze Berzyńskim w Niałku Wielkim koło Wolsztyna, odbyła się IX edycja Wolsztyńskich Regat Windsurfingowych, a w jej ramach Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Samorządowców pod patronatem starostów: grodziskiego, nowotomyskiego oraz wolsztyńskiego. Organizatorem był Wolsztyński Klub Żeglarski. Otwarcia regat dokonali: Sławomir Górny– członek Zarządu Powiatu Grodziskiego oraz Mirosław Banach – wicestarosta tarnowski. Mimo słabej prognozy wiatrowej, na imprezę przybyło sporo zawodników. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: slalom, formuła, race board.Powiat grodziski w imprezie aktywnie reprezentował Sławomir Górny, który zajął 1 miejsce wśród samorządowców, 5 w race bord, 2 miejsce w open long na około Jeziora Berzyńskiego.

Specjalne podziękowania dla Henryka Obiegały, pomysłodawcy regat i ekipy żeglarzy z Wolsztyna za organizację regat i serdeczną atmosferę.
W sobotę, po ognisku, odbyło się losowanie cennych nagród od sponsorów spośród wszystkich uczestników biorących udział w zawodach.


Sponsorami wrześniowych regat byli: PHP Przemysław OLEJNIK, Hydrosfera, Easy Surf Shop, X3M team. Gjan-PAK Jan Grygiel W uroczystości zamknięcia uczestniczył starosta grodziski Mariusz Zgaiński, wręczając puchary i dyplomy. 

WYNIKI REGAT

http://www.wkz.org.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.