Krzysiek 2012-09-12 19:31, Krzysiek

Relacja z Rewa Surf Cup 07. - 09. 2012


W miniony weekend odbyły się w Rewie regaty Rewa Surf Cup w Formule Windsurfing, Slalomie - deska i kite oraz w Kite Race - organizowane przez szkołę Rewa Surf.Wyścigi rozgrywane były w piątek i sobotę, niedziela była dniem rezerwowym. Na szczęście bardzo dopisały warunki i w ciągu dwóch dni rozegraliśmy 10 slalomów i 3 wyścigi race. Pierwszego dnia wiało od 20-30 węzłów lekko od brzegu, ale i tak udało się fajnie ustawić trasę do slalomu. Klasę pokazał Michał Polanowski który wygrał większą ilość wyścigów, wyprzedzając Wojtka Brzozowskiego, i młodego, bardzo utalentowanego Jacka Piaseckiego. W kite slalomie bezkonkurencyjny był tego dnia Tomasz Janiak. W sobotę zrobiło się na prawdę gorąco na wodzie - wiało od 30 do 40 węzłów – oj nie było łatwo! Pomimo ciężkich warunków w regatach wzięły udział również Panie: Paulina Ziółkowska - Kite race i Slalom, Agnieszka Grzymska – j.w. oraz Magdalena Piotrowska – Slalom deska. Wykazały się dużą odwagą i walczyły z Mężczyznami oraz sztormowym wiatrem.

Po wyścigach, wieczorem w Bazie Rewa Surf przygotowano grilla z wręczeniem pucharów dla Najlepszych.Klasyfikacja końcowa:

Slalom deska

1. Michał Polanowski
2. Wojtek Brzozowski
3. Jacek Piasecki

Slalom kite
1. Tomasz Janiak
2. Dominik Glogier
3.Jarek Miarczyński

Race kite
1. Tomasz Janiak
2. Jarek Miarczyński
3. Dominik Glogier

Formuła Windsurfing
1. Jacek Piasecki
2. Dittrich Paweł
3. Koleba Michał


W barwach Rewa Surf w Slalomie kite popłynął nasz Instruktor Kite'a - Michał Kolka. Były to Jego pierwsze regaty kite'owe. Z przyczyn organizacyjnych ( był potrzebny przy rozstawianiu trasy ) - dołączył do regat dopiero od 4 wyścigu w pierwszym dniu. 3 wyścigi w drugim dniu ukończył na 3 pozycji! Jako jeden z 3 Zawodników ( poza Tomkiem Janiakiem i Dominikiem Glogierem ) pojechał w ostatnim wyścigu ( przy szkwałach do 40 węzłów! ) i wyścig ten również ukończył! Mamy nadzieje, ze po treningach będzie miał szanse na podium :)

Piotr Olewiński 
Rewa Surf
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.