Krzysiek 2012-05-25 10:14, Krzysiek

Puchar PZŻ w Pucku - relacjaW czwartek 17 maja w Pucku rozpoczęły się regaty Pucharu PZŻ (cz. 1) w klasach Kiteboarding, RS:X, Techno 293, Laser, Laser 4.7, 29er i 49er.

Regaty rozgrywane były w różnych terminach w zależności od klasy. Najszybciej bo po zaledwie dwóch dniach zakończyła się rywalizacja Kiteboarding. W klasyfikacji generalnej na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się reprezentujący SKŻ Ergo Hestia Sopot zawodnicy Błażej Ożóg oraz Tomek Janiak. Na deskach z latawcem rozegrano aż 10 biegów z czego 8 wygrał Błażej. Tomkowi ostatniego dnia rywalizacji udało się urwać młodszemu koledze dwa zwycięstwa.

Podobnie jak w Kiteboardzie w klasie RS:X dominacja deskarzy z Sopotu była widoczna od pierwszego startu. W rywalizacji desek z żagle o powierzchni 8.5m kw. Paweł Tarnowski nie miał sobie równych wygrywając wszystkie oprócz jednego z rozegranych biegów. W klasyfikacji generalnej na drugim miejscu był Robert Pellowski, który wyprzedził reprezentującego Szwecję Adama Holma. Wśród Pań pewnie wygrała Agnieszka Bilska. W wyścigach na większym żaglu wystartowało jedynie 5 seniorów, z czego aż 4 z naszego klubu. Tutaj szans nikomu nie dał nasz Olimpijczyk Przemysław Miarczyński, który finishował przed Piotrem Nowackim, Janem Sulińskim, i Marcinem Urbanowiczem.

W klasie Techno 293 podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężali reprezentanci Białorusi. Najlepszy z naszych deskarzy Adam Sosnowski był trzeci a najszybszymi deskarkami podczas zawodów w Pucku były Zuzanna Czurył (AZS Poznań), Maria Tarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Patrycja Lis (Baza Mrągowo).

www.skz.sopot.pl 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.