Krzysiek 2012-04-16 16:48, Krzysiek

Six Fours Jump Battle
Kłopoty PWA, o których niedawno pisaliśmy, dotarły również do Francji - slalomowe zawody w Marsylii nie odbędą się z przyczyn finansowych. Mimo tego rozczarowania, francuscy windsurferzy potrafią wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować atrakcyjną imprezę bez pomocy dużych organizacji. Co prawda nie w Marsylii, a na położonym niedaleko tego miasta spocie Brutal Beach i nie w slalomie, a w skokach na falach.

Wszystko zaczęło się od skrzyknięcia kliku lokalnych deskarzy na stronie Facebooka i zaledwie parę dni później ruszyła zabawa - żadnej jazdy na fali i freestyle'u. Tu liczyły się wyłącznie skoki. Organizatorzy uznali, że właśnie taka formuła zachęci najwięcej ludzi do wzięcia udziału w zawodach, a także będzie bardziej przystępna dla publiczności.

Świetną ideę pokrzyżowała nieco pogoda, przynosząc jedynie słabszy wiatr onshore w granicach 15-25 węzłów. Mimo to 20 śmiałków, w tym 12 letni Loick Lesauvege, pokazało, że nawet w takich warunkach można zrobić dobry windsurfingowy show.

Zawody Six Fours Jump Battle wygrał Ben Legier dzięki bezbłędnie ustanym loopom i backloopom. Zobaczcie film z tej imprezy!

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.