Krzysiek 2011-09-05 15:19, Krzysiek

Nowości Hot Sails Maui 2012


Po krótkiej przerwie związanej ze zmianą dystrybutora na nasz kraj, żagle HOT Sails Maui ponownie zawitają na polskich akwenach. Ich powrót zapowiada się całkiem interesująco, ponieważ firma Jeffrey'a Hendersona przygotowała na nowy sezon kilka ciekawych premier.Pierwszą z nich jest model Firelight - żagiel wave zbudowany na bazie znanego modelu Fire, ale przy użyciu super lekkich materiałów i bez zbędnych ozdobników. Jak z dumą zapewnia producent - HOT stworzył najlżejszy żagiel wave na świecie. Przykładowo rozmar 4.5 waży zaledwie 2,6 kg, największy Firelight 6.0 - tylko 3,1 kg. Do produkcji użyto bardzo mocny i odporny na rozciąganie materiał Technora oraz inne lekkie laminaty. Na razie nie znamy ceny tego żagla, ale z pewnością nie będzie to tania zabawka. Sama Technora jest pięć razy droższa od normalnych laminatów.

Na wodzie Firelight ma oferować ultra lekkie prowadzenie, szczególnie podczas manewrów na fali i w powietrzu. Żagiel jest lekki. Nie jakoś zwyczajnie lekki, ale wprost niewiarygodnie lekki - mówi Jeff Henderson - Wyraźnie czuć zwiększoną wydajność żagla, która przy słabszym wietrze jest naprawdę wyjątkowa. Wystarczy jedna pompka i już lecisz.

Druga nowość to GP2 - kamberowy żagiel freerace, przeznaczony do szybkiej żeglugi dla amatorskich ścigaczy. Jest połączeniem łatwej charakterystyki bezkamberowego modelu Speed Demon i osiągów zbliżonych do regatowej maszyny GPS (żagiel race HOT'a). GP2, w przeciwieństwie do wyczynowych żagli race, ma węższą kieszeń masztową i tylko dwa kambery. Jest też od nich znacznie lżejszy. Żagiel ujrzymy w rozmiarach od 5.0 do 9.0 m i będzie go można używać z masztami RDM lub SDM (w komplecie otrzymamy dwa zestawy rotatorów przystosowanych do odpowiedniej średnicy masztu).


Ostatnią ciekawostką jest prototypowy model Freestyle Pro, którego już sama nazwa zdradza przeznaczenie. Pierwotnie projektanci HOT'a chcieli stworzyć następcę obecnego modelu Bolt, jednak zdali sobie sprawę, że zmiana jego charakterystyki mogła by nie zostać dobrze przyjęta. Dlatego zdecydowano się zaprojektować zupełnie od zera nowy model do freestyle'u. W pracy przy jego tworzeniu pomagali m.in. Paul Zeper i Bjorn Saragoza - zawodnicy z teamu HSM. Pierwsze gotowe żagle trafią właśnie do tej dwójki podczas zawodów PWA na Sylcie. Na razie nie wiadomo, czy Freestyle Pro trafi do masowej produkcji.

Źródło: www.hotsailsmaui.pl

 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.