Krzysiek 2011-07-01 13:02, Krzysiek

RRD 2012


W połowie czerwca nad włoskim jeziorem Garda odbyły się tradycyjne już regaty One Hour Classic, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Nie była to jedyna atrakcja tej imprezy. Regatom towarzyszyła prezentacja sprzętu windsurfingowego RRD i była to prawdopodobnie pierwsza publiczna odsłona modeli na sezon 2012.
Wśród nowości znalazły się dwie premierowe freestyle'ówki: 90 i 100 litrów. Wymiary większej deski to: 231x63.5 cm, mniejsza jest o 3.5 cm węższa. Freestyle'ówki mają być jeszcze szybsze od tegorocznych modeli i zachowywać odpowiednią kontrolę.
Kolejną ciekawostką są nowe modele Contest Wave Cult i Hardcore Wave, wyposażone w 4 stateczniki. RRD zastosowało w nich nowy system mocowania stateczników - slot box - ale tylko w przypadku dwóch zewnętrznych finów. Dwa wewnętrzne wkręcane są w tradycyjny system US-box. RRD chwali się, że nowe wave'ówki są najlżejszymi i zarazem najmocniejszymi deskami wave jakie można zbudować. Zobaczcie prezentacje tych modeli:

 

Poza deskami pokazano też dwa nowe żagle. Pierwszy z nich to Superstyle, bardzo lekki i z dużą mocą żagiel do freestyle'u. Drugim jest czterolistwowy model wave. Jak na Włochów przystało, żagle cechuje bardzo oryginalny design. Paletę 2012 uzupełniają jeszcze modele freeride i pięciolistwowy wave (Vogue).
Źródło: www.windsurfmag.it
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.