Administrator serwisu 2010-07-21 10:17, Administrator serwisu

Starboard IQ Concept


 
  
Środek lata to czas, w którym producenci sprzętu powoli odsłaniają przed nami swoje konstrukcje przeznaczone na przyszły sezon. Na pierwszy ogień idzie zazwyczaj sprzęt wave.
 
 
Potentat w branży, firma Starboad nie może pozostać w tyle i również prezentuje nowości na sezon 2011. Jak na Starboarda przystało, wśród nowych modeli nie może oczywiście zabraknąć przełomowych rozwiązań.

 IQ Concept to nowy patent, który odpowiada na coraz większe zainteresowanie deskami wielostatecznikowymi. W ostatnim czasie notujemy gwałtowny wzrost produkcji wielostatecznikowych konstrukcji wave. Doskonałym tego przykładem jest rewolucyjna deska Starboard Quad zaopatrzona w aż cztery stateczniki. Dzięki zastosowaniu czterech stateczników deska ma się charakteryzować większą zwrotnością oraz większą mocą i prędkością. Dwa większe finy usytuowane bardzie z przodu mają nadawać desce mocy. Zastosowane cztery mniejsze finy w sumie posiadają większą powierzchnie niż jeden tradycyjnie stosowany statecznik i pozwalają na efektywną żeglugę na wiatr. Użycie aż czterech a nie jak dotychczas jednego lub dwóch stateczników ustawionych bardzo blisko burt deski owocuje niezwykłą zwrotnością i bardzo szybką reakcją na impulsy deskarza.
 
 
IQ Concept jest kolejnym krokiem na przód w celu usprawnienia działania systemów wielostatecznikowych. Dekarz będzie miał teraz możliwość konfiguracji ustawienia stateczników w zależności od stylu żeglugi i warunków panujących na wodzie.
 
Nowe deski Quad IQ oraz EVO IQ będą miały możliwość konfiguracji ustawień stateczników w zależności od potrzeb i warunków. Cztero-statecznikowy Quad pozwala na ustawienie stateczników w kilku pozycjach:
 
 
->>> Onshore –maksimum bocznego oporu i zdolności pływania na wiatr. Pozycja tylnich stateczników może być dodatkowo regulowana na długość
 

 
->>> Sideshore –deska jest bardziej zwrotna a skręty bardziej precyzyjne.Pozycja tylnich stateczników może być dodatkowo regulowana na długość
  

 
->>> Skate –bardziej uniwersalne i wszechstronne ustawienie.
 
 

Wszystkie deski IQ Concept zostały wyposażone w nowy Slot Box, który opisywaliśmy już wcześniej przy okazji stateczników firmy Tabou >>>. Największą zaletą systemu Slot Box jest jego niska waga. Nowa skrzynka jest o 70% lżejsza od systemu US Box. Niższa waga skrzynki statecznikowej nabiera jeszcze większego znaczenia w przypadku desek wielostatecznikowych. Kolejną zaletą nowego systemu w porównaniu do tradycyjnego US boxa jest możliwość trymowania statecznika na długości 3 cm.
 
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.