2010-02-13 10:13, ~Redakcja Windsurfing.pl

IDO - rewolucja

Połączenie deski z żaglem to element, który od lat nie przeszedł żadnej znaczącej zmiany. Okazuje się jednak, że i w tej kwestii można jeszcze wiele wymyślić.


Tym razem zapowiada się naprawdę duża rewolucja. Najnowszy wynalazek skupił swoją uwagę na rozpoczynających zabawę z windsurfingiem.


Przypomnijmy sobie swoje początku na desce, które zostały okupione wielkim wysiłkiem i potem na twarzy. Pierwsze kroki na desce z żaglem kojarzone są zazwyczaj z mozolnym powtarzaniem tych samych czynności: wchodzenie na deskę i podnoszenie pędnika. Niestety taki wizerunek windsurfingu odstrasza wielu potencjalnie zainteresowanych.Włoch, Dario Oliviero stworzył rozwiązanie, które w znaczący sposób może ułatwić stawianie pierwszych kroków na desce. Zmorą dla kobiet i dzieci jest ciągłe podnoszenie ciężkiego żagla z wody. Nowy Patent IDO rozwiązuje ten problem. To nic innego jak specjalnie zbudowana stopa masztu, która niweluje przechylanie pędnika. Żagiel jest cały czas pionowo na desce, dzięki czemu nie musimy tracić sił na jego wyciąganie z wody. Konstrukcja IDO jest oczywiście tak zrobiona, że nie ogranicza ruchu obrotowego żagla.

Takie rozwianie naprawdę skróci i uprzyjemni nauczanie początkowe na desce. IDO znajdzie zapewne zastosowanie we wszystkich szkółkach windsurfingowych.


www.ido-innovation.com
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.