2010-02-13 10:25, ~Redakcja Windsurfing.pl

Starboard Atom
Starboard przyzwyczaił już nas do tego, że to on wyznacza nowe trendy w windsurfingu. Nie inaczej jest również i tym razem. Nowa konstrukcja kryjąca się pod nazwą Atom ma tym razem wyznaczać nowy kierunek w deskach freeride.
Deski freeride opisywane są zazwyczaj jako dość uniwersalne konstrukcje rekreacyjne do pływania w warunkach płaskiej lub lekko zafalowanej wody. Nowy Atom ma znacznie poszerzać to pojecie.


Najnowszy Starboard to ponoć super manewrowa i uniwersalna konstrukcja. Swoje nadzwyczajne właściwości Atom ma uzyskiwać dzięki takim cechą jak:

- ultra cienka budowa. Atom posiada blisko 30% cieńszy kadłub od standardowych konstrukcji freeride.

- olbrzymi monopad obejmujący praktycznie połowę pokładu deski. Dzięki grubości i miękkiej warstwie wewnętrznej, pad daje doskonałe trzymanie dla stóp. Jak zapewnia Starbord taka konstrukcja nadaje się również doskonale do żeglowania bez strzemion, nawet w warunkach zafalowania i silnego wiatru.

- „Spiralling vee bottom shape” to specjalna konstrukcja dna dzięki której deska idealnie rzeźbi każdy skręt.
Atom dzięki możliwości pływania bez uchwytów na stopy ma dostarczać całkiem nowe doznania i oferować niespotykaną wcześniej wolność. Nowa konstrukcja odwołuje się do takich sportów jak skateboarding czy surfing gdzie sterowanie odbywa się bezpośrednio za pomocą stóp bez dodatkowych uchwytów.Atom będzie dostępny w dwóch, doskonale już znanych, technologiach: wood oraz woodcarbon. Na razie dostępny jest jeden rozmiar 99 litrów.Starboard Atom 99

Długość – 237,5 cm
Szerokość – 68,5 cm
Pojemność – 99 L
Waga – 6,79 kg (wood)
Żagle 4,8 - 8,5 m2
Stateczniki 26-40 cm

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.