2010-02-13 10:14, ~Redakcja Windsurfing.pl

North Sails SHOX.XTR

Prezentowaliśmy już na naszych łamach innowacyjne rozwiązanie firmy North Sails kryjące się pod nazwą Power Extension. To przedłużka masztowa ze zintegrowanym systemem do napinania liku przedniego, dzięki której wybieranie żagla staje się łatwiejsze.


North wprowadza na rynek kolejne rozwiązanie, które ma zrewolucjonizować połączenie pędnika z deską. SHOX.XTR to przedłużka masztowa połączona ze stopą masztową za pomocą elastycznego przegubu, który pełni funkcje amortyzujące. Całość zachowuje się jak amortyzator w rowerach górskich. Dzięki zastosowaniu specjalnego polimeru od firmy BASF, z których zbudowane są amortyzujące cylindry, pływanie na desce ma przejść w nowy wymiar.


Amortyzacja pomiędzy pędnikiem a deską przekłada się na znacznie większy komfort i efektywność pływania zarówno dla zawodowców jak i rekreacyjnych deskarzy. Jak zapewnia producent SHOX.XTR świetnie sprawdza się zarówno w żegludze na falach, slalomie czy freestylu.Przedłużka SHOX.XTR posiada regulacje skoku, którą można zmieniać pomiędzy 60 a 80 mm. Nowa przedłużka łączy w sobie zalety wcześniej wprowadzonego systemu POWER.XTR, pozwalającego na łatwe napinanie liku przedniego.


SHOX.XTR dostępny jest w dwóch opcjach:

– SDM : L = 2 – 42 cm

– RDM : L = 4 – 42 cm
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.