2010-02-13 10:28, ~Redakcja Windsurfing.pl

MUFins No Spin FinMaui Ultra Fins to stosunkowo młoda firma na rynku windsurfingowym. Od początku jednak producent stara się zjednać sobie klientów wykorzystując do konstruowania stateczników zaawansowane metody naukowe stosowane w lotnictwie.Najnowszy produkt z MUFins odpowiada na problemy, z którymi borykali się wszyscy deskarze. Efekt spinout-u dał się we znaki zapewne wszystkim windsurferom. Moment w którym deska traci swoją stateczność kierunkową jest niepożądany i trudny do zniwelowania a często również może prowadzi do efektownego wodowania.

Maui Ultra Fins wprowadziło na rynek fin, który mam być rozwiązaniem tego powszechnie występującego problemu. No-spin Fin uzyskuje swoje niezwykłe właściwości dzięki zastosowaniu specjalnego profilu, który dzięki wysokiemu kontowi natarcia wytwarza dodatkową siłę bocznego oporu.

Jak podkreśla producent No-spin Fin jest bardzo uniwersalnym statecznikiem i nadaje się zarówno do użytku w warunkach płaskiej wody, bump and jump oraz wave.

Tester Windsurfing Magazine określał pływanie na nowym stateczniki MUFin jako podobne do jazdy samochodem z kontrolą trakcji, zawsze wyprowadzi na dobrą drogę.

Finy są już dostępne u producenta: www.mauiultrafins.com


Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.