2010-02-13 09:49, ~Redakcja Windsurfing.pl

Locatelo.com – inwestycja w bezpieczeństwo
www.Locatelo.com
to lokalizacyjny serwis społecznościowy umożliwiający ustalanie pozycji geograficznej jego użytkowników na mapie, w celu poprawy ich bezpieczeństwa oraz udostępnienia jej wybranym użytkownikom serwisu.

„Sukces firmy Excel Systemy Nawigacyjne Sp. Jawna, wyłącznego dystrybutora marki Garmin w Polsce upewnił mnie, że technologia GPS ma przed sobą wielką przyszłość. Stąd też pomysł na stworzenie serwisu lokalizacyjnego opartego o wykorzystanie Internetu, GPS oraz GSM. Również wieloletnia współpraca ze służbami ratowniczymi i świadomość zagrożeń z jakimi stykają się przeciętni ludzie w codziennych życiu, zainspirowała nas do udostępnienia platformy, która pozwoli na podwyższenie bezpieczeństwa osób z niej korzystających” – mówi Krzysztof Grzegorczyk, Prezes Locatelo.com sp. z o.o.Locatelo.com to rozwiązanie, które korzysta z lokalizatorów GPS lub telefonów GSM wyposażonych w moduł GPS, aby z dokładnością do kilku metrów pokazać lokalizację danej osoby. Kompatybilne urządzenia wysyłają pozycję użytkownika do serwerów Locatelo.com, a następnie jest ona umieszczana w serwisie internetowym.
Serwis Locatelo.com otwiera przed swoimi użytkownikami wiele możliwości - nie tylko dostarcza informacji na temat lokalizacji użytkownika, ale również pozwala się dzielić z najbliższymi informacjami o aktualnym miejscu przebywania, a w razie niebezpieczeństwa pozwala na błyskawiczne wezwanie pomocy, a także zlokalizowanie osoby z dokładnością od 1 do 3 metrów.

To sprawia, że Locatelo.com stwarza szerokie spectrum możliwości jego zastosowań. Może zostać wykorzystane przez amatorów sportów wodnych, osoby sprawujące opiekę nad dziećmi, jak również nad osobami pozostającymi w podróży lub znajdującymi się w odległych miejscach.

Aby korzystać w pełni z funkcjonalności serwisu Locatelo.com wystarczy wykonać cztery proste kroki:
Zarejestrować się. Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna.
Zalogować się.
Dostosować konto do własnych potrzeb.
Lokalizować swoich bliskich za pomocą lokalizatora lub telefonu komórkowego.

Lokalizator został stworzony specjalnie na potrzeby serwisu Locatelo.com. Jest to urządzenie, które łączący w sobie cechy telefonu komórkowego i odbiornika GPS. Jego podstawową zaletą jest intuicyjna i niezwykle prosta obsługa. Urządzenie to działa bezpośrednio po jego uruchomieniu, dlatego też nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji.

Serwis Locatelo.com jest rewolucyjnym rozwiązaniem dla każdego. Daje szereg nowych możliwości, a także dba o bezpieczeństwo jego użytkowników.


Więcej informacji na: www.locatelo.com
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.