2008-08-18 20:51, ~Redakcja Windsurfing.pl

Tragedia na starcie, happy end na podium
III edycja Fujifilm Surf Cup była ostatnią okazją do zgromadzenia punktów w klasyfikacji generalnej odbywającej się już trzeci sezon imprezy. Słaby wiatr utrudniał rozegranie pierwszych hitów, brak słońca zrobienie dobrych zdjęć a padający deszcz przeniósł wręczenie nagród do surf baru – Przystań 52. „Tragedia, nie mam tak dużego żagla żeby ślizgać się w tych warunkach” – powiedziała Marta Powolny, która kilka godzin później stanęła na podium wygrywając klasyfikację generalną imprezy. Pomimo takich komentarzy na starcie w zawodach stawiło się ponad 60 osób, fotografowie z Fujifilm zrobili kilkaset zdjęć, a ekipa filmowa nakręciła film, który wkrótce znajdzie się na You Tube. Podczas zawodów i przygotowań do zawodów zawarto nowe znajomości, które mamy nadzieję przetrwają największe sztormy.


Burmistrz Jastarni, Tyberiusz Narkowicz, wręczając aparaty Fujifilm FinePix ufundowane przez sponsorów podkreślił, że Jastarnia jest miejsce przyjaznym rodzinnemu windsurfingowi a cykl imprez organizowanych przez Szkołę Zdrowia pozwala spróbować sportowej rywalizacji zarówno 9 i 69 latkom. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez, Ezzy Sails, Electric, Energy, Slower, Stormm Ride, Wind-Snow-Moto oraz wręczono pamiątkowe dyplomy.Pytany o ocenę imprezy prezes Fujifilm Polska Andrzej Brylak, zadeklarował organizację zawodów w kolejnych latach i stwierdził, że zdjęcia zawodów przesłane znajomym są najlepszym sposobem na promocję windsurfingu i zachęcenie do uprawianie tej niezwykłej dyscypliny sportu.

Poniżej wyniki klasyfikacji generalnej:


Panie:

1. Marta Powolny
2. Zofia Kazimierczak
3. Izabela Ślusarczyk


Panowie:

1. Adam Deyk
2. Wojciech Fic
3. Jerzy ForyśZdjęcia szczegółowe wyniki III edycji oraz klasyfikacji generalnej Fujifilm Surf Cup znajdują się na stronie na www.fujifilm.plWasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.