2008-07-14 12:09, ~Redakcja Windsurfing.pl

Fujifilm Surf Cup - relacja


Cztery pory roku, sześć wyścigów…


O 8.00 rano przed biurem zawodów Fujifilm Surf Cup znajdującym się w Przystani 52 stali już pierwsi zawodnicy czekający na wpisanie się na listę startową. Piękny, słoneczny poranek nie zapowiadał kalejdoskopu pór roku, który miał towarzyszyć rywalizacji. Wśród kilkudziesięciu osób na starcie byli starzy bywalcy, taklujący swoje żagle na brzegu, oraz młodzi adepci kursu windsurfingu w Szkole Zdrowia, która była organizatorem imprezy. Emocje towarzyszyły wszystkim: mężczyznom dopingowanym przez kobiety, młodym riderom, którzy przyjechali z dziadkami, oraz publiczności na jastarniańskim molo, dyskutującej o głębokości wody przy bojach.


Potem pogoda spełniła marzenia wszystkich startujących: było ślizgowo i bezwietrznie, słonecznie i pochmurno, deszczowo, ciepło i zimno. I wesoło, zwłaszcza podczas wręczania nagród przez patrona honorowego imprezy, burmistrza Jastarni, który zapraszał na wody zatoki, przyjazne rodzinnemu windsurfingowi. Wspólne, słoneczne zdjęcie wszystkich uczestników zakończyło imprezę, której wyniki przedstawiają się następująco:


Kobiety:

1 Marta Powolny
1 Justyna Strzelczyk
2 Zofia Kazimerak
3 Agnieszka Atys
4 Marysia Sokołowska
5 Magda Jureczko
6 Zuzia Witych
7 Alicja Baranowska
8 Julia Gregorowicz
9 Klara Atys

Mężczyźni:

1 Jerzy Foryś
2 Wojciech Fic
3 Adam Deyk
4 Mateusz Walencki
5 Mroczek Maciej
6 Łukasz Walencki
7 Krzysztof Matraszek
8 Rafał Kudrys
9 Artur Orłowski
10 Bartek Fic
11 Joel Hauck
12 Filip Tomczuk
13 Konrad Ippohorski
14 Jacek Podwysocki
15 Jakub Kaczmarek
16 Leszek Orłowski
17 Adam Rafiński
18 Krzysztof Orłowski
19 Dariusz Guziałek
20 Roch Pakuła
21 Michał Strzelczyk
22 Grzegorz Kłap
23 Szymon Atys
24 Kamil Derkacz
25 Marcin Chłosta
26 Mateusz Masełko
27 Krzysztof Krawiec
28 Marek Gawroński
29 Grzegorz Łach
30 Bartek Walencki
31 Michał Burdziąg
32 Kamil Baranowski
33 Michał Ciesielski
34 Jacek Orlański


Zdjęcia i klasyfikację znajdziecie w najbliższym tygodniu na stronach www.fujifilm.pl


Zawody odbywają się pod honorowym patronatem burmistrza Jastarni, pana Tyberiusza Narkowicza, a sponsorami imprezy są firmy: Electric, Ezzy Sails, Gaastra, Taboo, Slower, Stormm Ride, Wind Snow Moto. Dla zwycięzców klasyfikacji generalnej sponsor główny przygotował aparaty fotograficzne Fujifilm Finepix. Wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy. Do startu w kolejnych edycjach zapraszamy wszystkich pasjonatów windsurfingu. Biuro zawodów znajduje się na terenie O.W. Draga, w barze na plaży – Przystani 52. Regulamin imprezy jest dostępny na stronach www.fujifilm.plSurf Cup to trzy edycje otwartych zawodów windsurfingowych, w których wziąć mogą udział wszyscy amatorzy, umiejący pływać na desce. Szczegółowy regulamin i program imprezy są dostępne na www.fujifilm.pl Pula nagród Fujifilm Surf Cup wynosi 10 tys. PLN. Jest to sprzęt sportowy firm Dakine, Ezzy Sails, F2, Stormm Ride. Dla zwycięzców klasyfikacji generalnej sponsor główny przygotował aparaty fotograficzne Fujifilm Finepix. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Andrzej Brylak, prezes Fujifilm Polska zaprasza na II edycje rozgrywaną 12 sierpnia 2006.
Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.