2007-04-11 10:38, ~Redakcja Windsurfing.pl

Łata na żagiel


Oto najczęściej spotykana awaria żagla, przerwanie monofilmu.Można dość szybko dokonać naprawy na spocie gdzie pływamy, a koszt naprawy będzie minimalny. Trzeba się zaopatrzyć w folię naprawczą i zabierać ją na każde pływanie. Cena takiej folii 90cm /90cm to ok. 25pln.
Wycinamy dwa bliźniacze kawałki reperaturki. Końce należy zaokrąglić, aby utrudnić odklejanie się ostro zakończonego skraju folii.
Na suchy i odtłuszczony monofilm należy z obu stron nakleić po plastrze wyciętej folii naprawczej

Łatkę należy mocno i równomiernie wmasować w naprawiany bryt żagla, żeby nie było pod nią pęcherzyków powietrza.Możemy wracać na wodę po ok. 30 min naprawy. Doskonały, tani i prosty w użyciu sposób zaradzenia chwilowemu problemowi. Proszę mi wierzyć, że również dość trwały na jakiś czas. Jednak najwyższą trwałość i wytrzymałość zapewni wymiana brytu żagla. Myślę że niewielkie rozdarcia zwłaszcza w wysłużonych żaglach nadają się do tego najlepiej, ale nie tylko. Uwaga znam osoby, które kleją taką folię na wodę, ale to ogromna pomyłka . Taka technologia stosowana jest do folii okiennych, antywłamaniowych, a to już inna bajka.


Tekst & foty & naprawa Jerry200 - Grzegorz Szatkowski z Płocka

www.surfomania.pl

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.