2010-02-13 10:42, ~Konrad Jamroz konradj@hotsports.pl

Maui Hook Up
Nowoczesne żagle wymagają coraz mocniejszego napięcia po liku dolnym. Często naciąganie linki halsowej wyłącznie ręką nie daje wymaganego efektu i zmuszeni jesteśmy do korzystania z różnych wynalazków. W sytuacji kiedy wytrzymałość i siła naszych rąk nie wystarcza posiłkujemy się nie służącymi do tego ale przydatnymi akcesoriami (śrubokręt, przedłużka, hak od trapezu) lub specjalistycznym osprzętem dedykowanym do tego celu.
Specjalne akcesoria do naciągania linki bywają poręczne i tanie ale za to mało skuteczne albo duże, skomplikowane i niestety dość kosztowne.
Firma z Maui na Hawajach zaprezentowała w 1996 roku proste i nadzwyczaj skuteczne rozwiązanie pozwalające „naciągać żagle po maszcie”. Maui Hook Up to proste urządzenie składające się z krótkiego pałąka i zamontowanego na nim podwójnego haka. Prosty i skuteczny patent gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.
Wystarczy odpowiednio nawinąć linkę na obie końcówki haka i możemy naciągać naszą linkę halsową wykorzystując siłę całego ciała. Kto próbował naciągnąć żagiel race-owy wyłącznie siłą rąk wie o jakich korzyściach wynikających z użycia Maui Hook Up mowa.


Urządzenie Maui Hook Up dostępne jest za pośrednictwem witryny www.mauihookup.com


Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.