2006-11-21 11:25, ~Redakcja Windsurfing.pl

Kitewing weekend - RelacjaWitajcie! Kilka słów na temat powyższy:

04.11.06 na byłym wojskowym lotnisku k/Brzegu spotkało się kilkunastu „pozytywnie zakręconych”.Warunki pogodowe jak najbardziej nam sprzyjały, pomijając przelotne opady deszczu ze śniegiem, wiatr wiał z prędkością 12-15 węzłów. To w zupełności wystarczyło do stawiania pierwszych kroków dla początkujących i doskonalenia się tym bardziej zawansowanym. Było nawet kilka prób skoków i lotów ale na te ewolucje potrzeba trochę więcej miejsca (wiał zachodni wiatr, więc mieliśmy do dyspozycji tylko szerokość pasa ok. 100 m) i o „oczko” więcej wiatru…


Zjechała się wiara z Poznania, Wrocławia, okolic Krakowa, Tarnowa i Opola łącznie z TV REGIONALNĄ (http://ww6.tvp.pl/2881,20061104416730.strona), natomiast kilku zaproszonych niestety nie dotarło- ich strata ale co się odwlecze….


O 10.00 rozpoczęliśmy rozkładanie sprzętu, zmianę ubioru itp. i: klapa- wiatru jak na lekarstwo, do tego ok. 2 ºC…całe szczęście trwało to kilkanaście minut, a wiatr z minuty na minutę zaczął się rozwiewać…
No i zaczęło się!

Moutanin Boardy, dirty, rolki poszły w ruch. Zaczęła się jazda! Wiatr wiał na tyle mocno, że początkowo niektórzy mieli kłopoty z opanowaniem skrzydeł, do tego doszły braki w obyciu z tym co na nogach.

Po mniej więcej 1godz w zasadzie już wszyscy panowali nad skrzydłem i zaczęła się prawdziwa zabawa! Dla większości było to pierwsze zetknięcie z kitewingiem ale jestem przekonany że nie ostanie. Nie obyło się bez upadków i lekkich stłuczeń ale kto by się skarżył…Każdy miał możliwość spróbowania własnych sił i zdecydowana większość to uczyniła, reszta pewnie spróbuje następnym razem.

Ok. godz. 14.30 chęci zostały ale sił już zabrakło i postanowiliśmy się spakować i zakończyć nasze spotkanie…

O terminie i miejscu kolejnego z całą pewnością WAS poinformujemy, prawdopodobnie będzie to Warszawa, lotnisko Bemowo!
Oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Marek i Maciek Kitewing Polska

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.