Producent: Ahd, rok: 2003

Zen


AHD wprowadza nową konstrukcję stworzoną specjalnie z myślą o początkujących deskarzach. Zen powstał przy ścisłej współpracy konstruktorów AHD z Tinho Dornellasem. To bardzo znana postać w Amerykańskim światku windsurfingowym, zarazem autor wielu publikacji szkoleniowych i właściciel jednej z najbardziej znanych szkłu windsurfingowych w USA.

Efektem współpracy jest całkiem nowa konstrukcja zaopatrzona w kilka bardzo ciekawych rozwiązań.

Zen posiada charakterystyczny układ dna. Deska ma szerokość 90 cm co zapewnia wystarczającą stabilność dla początkujących, jednak ślizgając się deska będzie się stykać z woda tylko na szerokości 58 cm. Takie rozwiązanie uzyskano dzięki zastosowaniu „podwójnego/podniesionego dna”. Dzięki drastycznie zmniejszonej powierzchni zmoczonej podczas ślizgu deska osiąga większe prędkości i jest bardziej manewrowa. Dodatkowo ślizganie się na nowym AHD nie wymaga użycia dużego fina.

Konstrukcja oparta jest na budowie deski freeridowej – (concave – double concave – V). Zen jest dość długi jak na nowoczesną dekę dla początkujących (294 cm). Jak zapewnia Tinho Dornellas zwiększona długość daje bardzo dobre własności żeglugi również w warunkach nie ślizgowych w odróżnieniu do szerokich ale krótkich desek. Ekstremalnie szeroka deska może również narazić początkującego dekarza na złe nawyki związane z nieodpowiednim staniem na desce, co odbijają się negatywnym skutkiem w dalszym nauczaniu. Zen posiada miecz, który może być montowany/demontowany bez użycia narzędzi. Nowa deska zaopatrzona jest w dwa uchwyty na dziobie przydatne przy transporcie. Pokład pokryty jest warstwą pianki EWA zwiększającą odporność na uderzania. Dodatkowo wzmocniono dziób deski.

Jak zapewnia producent, deska jest niezwykle uniwersalna. Zen ma znaleĽć zastosowanie zarówno w szkoleniu dzieci jaki i dorosłych. Ma to być również konstrukcja, z której będziemy mogli się cieszyć nie tylko podczas początkowego etap szkolenia.

Parametry techniczne

Długość – 294 cm
Szerokość – 90 cm
Pojemność - 230l
Waga - 14,2 kg
Żagle 1.5 – 10.5 m2

Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.