Aktualności

Starboard wave 2023

Firma Starboard zaprezentowała nową linię desek wave na przyszły sezon. Znajdziemy w niej trzy modele, każdy przeznaczony na nieco inne warunki i różny styl pływania, ale wszystkie łączy wspólny cel – zabawa na falach. Przyjrzyjmy się, co ferują najnowsze deski Ultra, Hyper i Kode

Starboard Ultra 2023

Wszechstronna deska wave, która doskonale sprawdza się w europejskich warunkach, gdzie najważniejsze są szybkie skręty na mniejszych falach i kontrola na dużym „choppie”. Wszystkie nowe ULTRA są wąskie, mają dużo pojemności w centrum kadłuba, cieńsze burty w kierunku rufy i tylko małe podgięcie rufy. Cecha konstrukcyjną jest lekko wklęsły pokład, którego jeszcze nie widzieliśmy w deskach wave. Został on dokładnie przetestowana przez Flo Junga, Antoine’a Martina, Liama Dunkerbecka, Matteo Iachino i Nico Priena. Dostępnych jest siedem rozmiarów od 65 do 100 litrów pojemności. 

Starboard Hyper 2023

Całkowicie nowy HYPER to broń na fale w konfiguracji quad-fin. Opracowany pomocy Antoine’a Martina, zwycięzcę ostatniego Aloha Classic Worldcup na Maui, znanego z progresywnego stylu jazdy. Nowy Hyper charakteryzuje się wąskim obrysem, ostrymi i cienkimi burtami z tyłu, które łączą się z wyraźnie wklęsłą rufą, aby idealnie dopasować się do ustawienia quad-fin. Innowacyjny podwójny wklęsły profil środkowy i agresywna linia rockera sprawiają, że Hyper wymaga większego ciągu w żaglu, aby ruszyć z miejsca, ale jednocześnie zachowuje niesamowitą kontrolę podczas najbardziej radykalnych manewrów. Idealne środowisko dla Hypera to mocne, strome fale i wiatr side – sideoffshore. Hyper 2023 dostępny jest w czterech rozmiarach od 78 do 93 litrów pojemności. 

Starboard Kode 2023

Wszechstronny Kode zapewnia pewny i płynny ślizg na trudnym, gęstym zafalowaniu. W trybie wave Kode zachęca do bardziej radykalnych skrętów niż kiedykolwiek wcześniej. Natomiast po podłączeniu statecznika freeride Kode zachwyca prędkością i prowadzeniem na płaskiej wodzie. Model ten powstał, by oferować najlepsze osiągi wave w warunkach onshore, ale także by sprawdzić się w zabawie freeride, freewave i bump&jump. Starboard Kode oferowany jest sześciu rozmiarach od 85 do 135 litrów pojemności. 

Więcej informacji na temat nowej gamy desek wave Starboarda znajdziecie na stronie https://windsurf.star-board.com/windsurfing-boards/wave-freestyle-windsurf-boards/

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top